Sözcü Plus Giriş

LYS sonuçları açıklandı! ÖSYM 2015 LYS sonuçlarını öğrenme sayfası

LYS sonuçları açıklandı. ÖSYM, az önce 2015 LYS sonuçlarını, öğrencilerin erişimine açtı. LYS sonuçlarını sayfamızdaki ekrandan kontrol edebilirsiniz.

18:40 -
LYS sonuçları açıklandı! ÖSYM 2015 LYS sonuçlarını öğrenme sayfası

LYS sonuçları açıklandı. Binlerce üniversite adayı öğrencinin merakla beklediği 2015 LYS sonuçları belli oldu. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden (ÖSYM) yapılan yazılı açıklamaya göre, 13-14 ve 20-21 Haziran’da yapılan 2015 , Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçları, “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

2015 LYS SONUÇLARINI SORGULAMA VE ÖĞRENME EKRANI

2015 LYS’DE İPTAL EDİLEN SORULAR

20 Haziran’da yapılan Fen Bilimleri Sınavının (2015-LYS-2) kimya testinin temel soru kitapçığında yer alan 8 ve 14. sorular ile 14 Haziran’daki Yabancı Dil Sınavının (2015-LYS-5) İngilizce testinin temel soru kitapçığında yer alan 49. soru, ÖSYM Yönetim Kurulu kararı ile iptal edildi.

İPTAL EDİLEN SORULARIN LYS PUANI HESAPLAMAYA ETKİSİ

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme (ÖSYS) 2015 Kılavuzunun “4.6.1. LYS Puanları Nasıl Hesaplanacaktır?” maddesinde yer alan “Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle ÖSYM tarafından geçersiz sayıldığı takdirde, ilgili testte yer alan sorulardan herhangi birini işaretleyen tüm adayların bu soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir” hükmü gereği; kimya testi ile İngilizce üestinde en az bir cevabı bulunan tüm adayların bu soruları doğru cevapladıkları kabul edilerek değerlendirme işlemi yapıldı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more