Reklamsız Sözcü

Mahkeme dava dosyası sorgulama ve UYAP girişi

Mahkeme dosya sorgulama ve Yargıtay dosya sorgulama işlemleri sayesinde adli süreç hakkında kolay bir şekilde bilgi alınabilir.

android-time 11:07
Mahkeme dava dosyası sorgulama ve UYAP girişi
Mahkeme dosya sorgulama ve Yargıtay dosya sorgulama işlemleri sayesinde adli süreç hakkında kolay bir şekilde bilgi alınabilir.

Mahkeme dosya sorgulama işlemleri online olarak sunulduğundan internet üzerinden yapılacak mahkeme dosya sorgulama işlemleri sayesinde, kişilerin mahkeme konusunda bilgi alması oldukça kolaydır. Tüm vatandaşlar için geçerli olan mahkeme dosya sorgulama hizmeti üzerinden işlem yapmak isteyenlerin e devleti kullanması gerekmektedir. E devlet üzerinden yapılacak mahkeme dosya sorgulama işlemleri sonrasındakişilerin mahkemeleri ile ilgili güncel durumlarını görüntülemesi mümkündür.

Mahkeme dosya sorgulama işlemlerinin ücretsiz olması, bu konuda tüm vatandaşların e devleti kullanması ve mahkeme dosya sorgulama yapmasını mümkün kılmıştır. Mahkemesi olan tüm kişiler, mahkeme dosya sorgulama ile bilgi sağlanabileceği gibi adına herhangi bir mahkemenin açılıp açılmadığını öğrenmek isteyen kişiler de mahkeme dosya sorgulama yapabilmektedir

Yargıtay Dosya Sorgulama İşlemleri
Yargıtay dosya sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin,Yargıtay internet sitesiüzerinden işlem yapması kolaylaştırılmış ve kolay bir şekilde Yargıtay dosyasorgulama ile dosyalar hakkında bilgi alması sağlanmıştır. Bu açıdan sizler de Yargıtay sitesi üzerinden Yargıtay dosya sorgulama yapabilirsiniz. Yapılacak sorgulama işlemleri öncesinde kişilerin Yargıtay dosya numarası gibi detayları bilmesi gerekmektir. Yargıtay dosya sorgulama alanında dosyalar hakkında bilgi alınabilmesi için dosya numarası gibi detayların girilmesi istenmektedir. Bilgileri mevcut olmayan da yanlış bilgi girişi yapankişilerin bu konuda bilgi alması da mümkün olmayacaktır.

Yargıtay ve mahkeme dosya sorgulama işlemlerinin yanında, adli olarak resmi belgeler de temin edilebilmektedir. Özellikle sabıka kaydı konusunda işlem yapmak ve belgeleri internetüzerinden almak isteyenlerin e devlet üzerinden sunulan adli sicil kaydı sorgulama hizmetlerinden yararlanması gerekir. Adli sicil kaydı sorgulama işlemleriöncesinde belgenin nereye verileceği gibi detaylar istenmektedirformdaki bilgileri dolduracak kişilerin adli sicil kaydı da bilgiler doğrultusunda oluşturulacaktır. Ekranda yer alan adli sicil kaydı bilgisayara indirilebilmekte ve gerekli tüm işlemlerde kullanılabilir. Online sistemlerde, alınacak belgeler özel bir şifreleme sistemi ile şifrelenmekte ve güvenliği sağlanmaktadır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5626.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more