Sözcü Plus Giriş

Maltepe’de değişim başladı

Maltepe’de Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı.

Güncellenme: 12:52, 27/05/2015
Maltepe’de değişim başladı

Maltepe'de içerisinde kreş, öğrenci misafirhanesi, çok amaçlı spor salonları, sivil toplum örgütlerinin mekanları, restaurant-cafe ve toplantı salonlarının bulunduğu Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı.

Yaşam Merkezi'ndeki kreş, her gün 24 saat hizmet verecek.
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç: “Söz verdiğimiz gibi Maltepe'nin çehresini değiştireceğiz. Maltepe'yi model ilçe yapacağız.”
Maltepe'de değişim başladı. Birçok kreş, spor tesisi, kültür merkezinin temel atma ve açılmasının ardından dün de çok amaçlı “Yaşam Merkezi” nin temeli atıldı.

“Maltepe Seninle Değişecek” sloganıyla Belediye Başkanı seçilen Ali Kılıç, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, “Söz verdiğimiz gibi Maltepe'nin çehresini değiştireceğiz. Maltepe'yi model ilçe yapacağız” dedi.
Maltepe'nin Başıbüyük mahallesinde yapılan içerisinde kreş, öğrenci misafirhanesi, çok amaçlı spor salonları, sivil toplum örgütlerinin mekanları, restaurant-cafe ve toplantı salonlarının bulunduğu Yaşam Merkezi'nin kreşi her gün 24 saat açık olacak.
Kalabalık bir yurttaş topluluğunun katıldığı törende konuşan Başkan Kılıç, Yaşam Merkezi'nin yapılan anket ve vatandaşlarla yüz yüze yapılan görüşmelerden saptanan ihtiyaca göre projelendirildiğini söyledi.
“Bugün burada daha önceden Maltepe halkına söz verdiğimiz gibi bir yaşam merkezinin temelini atıyoruz” diyen Maltepe Belediye Başkanı Kılıç, Yaşam Merkezi'nin kendi alanında önemli bir boşluğu dolduracağını ve geniş bir kesime hizmet vereceğini söyledi. Kılıç, şunları söyledi: “Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızın gereği vatandaşlarımızın kendilerini rahat hissedebildikleri, kendilerini daha rahat ifade edebildikleri saygın bir alanı yaratmak istedik. Umarım bu tören mahallelilere uğur getirir ve çok kısa bir süre sonra buranın açılışını da yaparız. Burada ilk kez bir sistemi uygulayacağız. Merkezde yer alan kreşimiz, geceleri de açık olacak. Hem çalışan kadınlarımızın yüzü gülecek hem de geceleri vatandaşlarımız bir yere çıkmak istediğinde çocukları güvenle bırakabilecekleri bir yer olur.”