Marketlerin korkulu rüyası çeteye darbe

İstanbul'da marketlerin korkulu rüyası haline gelen, son 2 ayda, 9 soygun yaptıkları belirlenen 1’i kadın 6 kişi yakalandı.

Marketlerin korkulu rüyası çeteye darbe

Habip ATAM / SÖZCÜ

Ümraniye ve Ataşehir'de 7 Aralık'tan bu yana 9 ayrı marketten soygun yapıldı. Tabanca ve silahla kasiyeri etkisiz hale getirip, paraları alıp kaçan maskeli soyguncuların yakalanması için Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Güvenlik kamera görüntüleri ve biyolojik delil araştırmalarında bir kişinin kimliği tespit edildi. Soygunlarda yer aldığı ortaya çıkarılan E.E. (17) 12 Şubat'ta gözaltına alındı. Çocuk Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alınan E.E., sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. Polis, soygunların planlı olduğu ve E.E.'nin de içinde bulunduğu bir şebeke tarafından yapıldığı bilgisine ulaştı. Şebeke üyesi 5 kişinin yakalanması için Ümraniye Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ndeki 4 ayrı adrese operasyon yapıldı. Bilal Ç., Murat G., Cemal Ç, Murat K ve Kader E. gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, biri M-16 görünümlü 2 uzun namlulu silah, 3 tabanca ve çok sayıda fişek ele geçirildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadesi alınan şüphelilerin, soygunları nasıl gerçekleştirdiği de ortaya çıktı.

ÖNCE KADIN İÇERİYE GİRDİ

Şebeke üyelerinin bir otomobille market yakınına geldiği, markete giren Kader K.'nın “İçeride müşteri yok” talimatıyla harekete geçildiği belirlendi. Yüzüne maske takıp elindeki tabancayla içeriye giren 2'nci kişinin ise silah tehdidiyle paraları alıp, kendisini bekleyen otomobille kaçtığı ortaya çıktı.

Market soygunlarından 90 bin lira vurgun yağtığı iddia edilen şüpheliler emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...