Sözcü Plus Giriş

MEB e okul uygulaması ve öğrenci giriş işlemleri

MEB e okul öğrenci girişinde öğrenci üyelik bilgilerinin kullanması gerekir. E okul öğrenci girişi detayları haberimizde…

Güncellenme: 13:42, 26/11/2015
MEB e okul uygulaması ve öğrenci giriş işlemleri

Öğrencilerin bilgilerinin öğrenilebileceği e okul sistemi üzerinden bilgi almak isteyenlerin mutlaka resmi site ana sayfasında yer alan e okul öğrenci girişi bölümünü kullanması gerekmektedir. İlgili bölümde kişilerin T.C. kimlik numarası ile birlikte okul numarası kullanılmalıdır. Böylece giriş sağlanacak ve portal üzerinden işlem yapılabilir duruma gelinecektir.

E okul öğrenci girişi yapılması için belirtilen bilgilerin kullanılması yeterli olabileceği gibi bilgisayar dışında mobil uygulamalar da kullanılabilir. Mobil uygulama konusunda ilk olarak uygulamanın indirilerek kurulması gerekmektedir sonrasında mobil olarak da kolay bir şekilde giriş yaparak öğrencilerin bilgileri takip edilebilir.

E okul öğrenci girişi yapacak kişiler için herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Bu bakımdan öğrencilerin e okul öğrenci girişi yapılması için gerekli olan bilgilerini bilen tüm kişiler kolay ir şekilde e okul üzerinden işlem yaparak giriş sağlayabilir. Giriş sonrasında ise yapılacak olan işlemler herkes için aynı şekilde düzenlendiği için giriş sonrasında aynı işlemler yapılarak bilgi sağlanabilir.

E okul üzerinden sağlanacak bilgiler arasında not ve devamsızlık gibi farklı durumlar yer almaktadır. Bu açıdan öğrencilerim okuldaki tüm durumları hakkında bilgi alınması e okul aracılığı ile kolay sağlanacaktır. Özellikle veliler tarafından online olarak yapılacak sorgulama sonrasında öğrencilerin özellikle okula devamı durumu konusunda detaylı bilgi alınacağı için öğrencilerin okula gidip gitmediği ya da okuldan kaçtığı durumlar tespit edilerek öğrencilerin okula devamlılığı sağlanabilir. Bu açıdan öğrencilerin sürekli takip altında tutulabilir durumda olması veliler için de büyük bir kolaylık sağlamıştır. Öğrenciler için yapılacak online takip işlemleri ile birlikte öğrencilerin derslerinden geri kalması önleneceği gibi bu durum başarı oranını da etkileyecektir. Bu açıdan mutlaka veliler tarafından öğrencilerin takibinin yapılması gerekir. Üstelik sistemin ücretsiz olması da bu konuda yapılacak işlemleri kolaylaştırmaktadır.

Yayınlanma Tarihi:08:44,