Sözcü Plus Giriş

Önümüzdeki ay sonu yani 29-30 Nisan’da 8. sınıf öğrencileri TEOG kapsamında merkezi sınavlara girecekler. MEB, öğrencilerin sınava gireceği 6 ders için kananım testlerini yayımladı. MEB’in paylaştığı Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi kazanım testlerine aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

TEOG 2015 kazanım testleri için tıklayınız

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ön uygulaması olacak bu kazanım kavrama testleri, uygulamadan verimli sonuçlar alındığı takdirde, farklı sınıf düzeylerine de yaygınlaştırılacak.

Testler, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 8. sınıflar için belirlediği kazanımlar çerçevesinde her dersten 24 ayrı test biçiminde hazırlandı. TEOG test soruları, Türkiye'nin çeşitli illerindeki ortaokullardan görevlendirilen ve 8. sınıfta ders okutan 38 öğretmen tarafından üretildi, 20 akademisyen tarafından akademik incelemeye tabi tutuldu. Dörderli gruplar halinde 6 haftaya yayılacak biçimde yayımlanacak testler, internet sitesinden ücretsiz indirilebilecek.

TEOG KAZANIM TESTLERİNİN CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANAK?

Testlerin yayımlanmasından bir hafta sonra, önceki hafta yayımlanan testlerin cevapları yayımlanacak. Yıl boyunca işlenen ünitelerdeki kazanımların öğrenci tarafından edinme düzeyini yoklama amacını taşıyan testler, 29-30 Nisan 2015’de yapılacak merkezi ortak sınavlara hazırlık amacına hizmet edecek.

Bakanlığın bilgilendirme yazısında, test ve soru kapsam içeriğinin, merkezi orak sınavlardaki kazanımlarla ilgili olduğu, ancak bu durumun merkezi ortak sınavlara ait soruların yayımlanan testlerin içinden çıkabileceği anlamını taşımadığı uyarısı yapıldı. AA