Meclis tuvaletinde taciz skandalı!

TBMM'de tuvaletleri temizleyen kadın görevlinin, bir müdürünün fiziki cinsel tacizine uğradığı iddia ediliyor.

Meclis tuvaletinde taciz skandalı!

Türkiye Büyük Millet Meclis'i taciz skandalı ile çalkalanıyor. İdari bir sorumlunun, biriminde çalışan kadın temizlik işçisini elle taciz ettiği iddiası üzerine soruşturma başlatıldı.

ELLE TACİZ ETTİ!

Milliyet’ten Önder Yılmaz’ın haberine göre bir süre önce Meclis Destek Hizmetleri Başkanlığı'nda idari sorumlu olarak görev yapan A.Ç., biriminde taşeron şirkete bağlı temizlik işçisi olarak görev yapan bir kadına cinsel tacizde bulundu. A.Ç., kadın işçiye tuvaletleri temizlediği sırada elle tacizde bulundu.

İŞTEN ATILIRIM KORKUSU YÜZÜNDEN ANLATAMADI!

Eşi olmayan, 2 çocuk annesi kadın, tacizi işten atılma korkusuyla önce kimseye anlatmadı. Ancak, bu tacizin ileri bir noktaya varacağını düşünen kadın işçi, daha sonra ağlayarak yöneticilerine konuyu aktardı.

GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLDİ

TBMM Destek Hizmetleri yetkililerinin konuyu aktardığı TBMM Başkanlığı, iddialar üzerine derhal soruşturma başlattı. TBMM Başkanlığı bir muhakkik tayin etti. Soruşturmada birimdeki diğer çalışanların da ifadelerine başvuruldu. A.Ç. ise iddiaları reddetti.

“MAAŞI KESİLSİN” ÖNERİSİ!

Soruşturma raporunu hazırlayan muhakkik, A.Ç. hakkında maaştan kesme cezasının uygulanmasını önerdi. Raporda ayrıca A.Ç.'nin mevcut idareci görevinden alınarak hizmetli kadrosunda işine devam etmesi gerektiğini kaydedildi. TBMM Başkanlığı, bu rapor doğrultusunda A.Ç. hakkında Destek Hizmetleri Birimi'ne yazı göndererek A.Ç.'nin iddialar karşısında savunma yapması için 7 gün süre verdi. A.Ç.'ye idari görevinden de el çektirildi.

Çalışanların çoğu mobing mağduruÇalışanların çoğu mobing mağduru

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...