Mehmet Ali İslamoğlu kimdir?

Bank Asya yönetimine el koyan TMSF, bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali İslamoğlu'nu getirdi. Mehmet Ali İslamoğlu kimdir?

Mehmet Ali İslamoğlu kimdir?

BDDK tarafından yapılan açıklama ile Bank Asya yönetimine el koyan Bank Asya yeni yönetimi belli oldu. Bank Asya yönetiminin TMSF’ye devrinin ardından, bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali İslamoğlu, Genel Müdürü ise Aydın Gündoğdu oldu. Mehmet Ali İslamoğlu kimdir?

Bank Asya yönetiminin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devrinin ardından, bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali İslamoğlu olurken, Genel Müdürlük görevine ise Aydın Gündoğdu atandı. Alınan bilgiye göre, TMSF Başkan Yardımcısı da olan Mehmet Ali İslamoğlu, Bank Asya'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Bankanın Genel Müdürlüğü görevini ise yönetim kurulunda da yer alacak Aydın Gündoğdu yürütecek.

Bank Asya'nın Yönetim Kurulu'nda ayrıca TMSF Başkan Yardımcısı Zülfikar Kanberoğlu, TMSF Daire Başkanları İsmail Güler, Ahmet Mutlu ve Abdullah Güzeldülger'in yanı sıra İdris Turan İlter, Mehmet Ali Gökçe ve Bedri Sayın yer alacak.

MEHMET ALİ İSLAMOĞLU KİMDİR?

Rize İkizdereli olan Mehmet Ali İslamoğlu, TMSF başkan yardımcısı, eski maliye müfettişi ve 5411 sayılı bankacılık kanunu gereğince yönetimine el koyulan Show TV’nin yeni yönetim kurulu başkanıdır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...