Mehmet Barlas’tan AKP için özeleştiri

AKP'nin kalemlerinden Mehmet Barlas, AKP'nin oy oranının düşmesini, “3 dönem kuralı yanlışmış” ifadeleriyle değerlendirdi.

Mehmet Barlas’tan AKP için özeleştiri

NTV yayınında seçim sonuçlarını değerlendiren AKP’nin kalemlerinden Mehmet Barlas, “İktidar yıpranması olabilir. AK Parti'de 3 dönem kuralı yanlış bir kararmış. Yerleşik kadroların değişmesi doğru değil. Ancak AK Parti yine birinci parti ve ülkede ciddi bir muhalefet sorunu var” dedi.

Mehmet Tezkan ise “Bu tablodan erken seçim çıkar. AKP kendi seçmenini yüzde 45'lere çıkarmak için çalışacaktır. Burada belirleyici olacak isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Başbakan Ahmet Davutoğlu partisini geriletmiş konumda. İktidar partisine yüzde 50 ağır geldi, taşıyamadı. Erdoğan Türkiye’yi başka bir rejime götürmek istedi. Bunun da sonucunu AK Parti bu seçimle gördü” diye konuştu.

Tezkan’ın değerlendirmelerine “erken seçim” dışında “onay veren” Mehmet Barlas, Erdoğan’ın başkanlık sistemi isteğini rafa kaldırması gerektiğini, başka da bir çaresinin olmadığını vurguladı. Mehmet Barlas, Erdoğan’ın bu talebinin halktan da bu seçimle destek görmediğini savundu.

Mehmet Barlas, erken seçim kararı almanın  kolay olmadığını vurguladı. Barlas, “Erken seçime gitmektense bu partilerden bazıları anlaşacaktır” dedi.

Seçimlere 'penguen' göndermeli yayın!

Seçimlere ‘penguen’ göndermeli yayın!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...