Mehmet Özhaseki kimdir?

Mehmet Özhaseki'nin seçimlerde aday olmak için istifa ettiği, Mehmet Özhaseki'nin öğlen saatlerinde açıklama yapacağı iddia ediliyor. Mehmet Özhaseki kimdir

Mehmet Özhaseki kimdir?

Kayseri'de 20 yıldır Belediye başkanlığı görevini yürüten Mehmet Özhaseki, Ak Parti genel merkezinin de onayını alarak, AK Partiden milletvekili aday adayı oldu. Mehmet Özhaseki, bugün öğle saatlerinde bir basın toplantısıyla kararını kamuoyuna duyuracak. Mehmet Özhaseki'nin bu kararının ardından Kayseri Büyükşehir Belediye meclisi Cuma günü yeni başkanını seçecek. Büyükşehir Belediye başkanlığı için Mehmet Özhaseki'nin koltuğuna AK Partili Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in gelmesi bekleniyor. Peki Mehmet Özhaseki kimdir?

MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR?

Mehmet Özhaseki,1957 yılında Kayseri’de doğmuştur. İlk ve Orta öğrenimini Kayseri’de sürdürmüş ve Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünü kazanmıştır. Buradaki eğitimini tamamlamadan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmiştir.

27 Mart 1994’te Melikgazi Belediye Başkanlığı’nı kazanmıştır. 23 Haziran 1999’de ise Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanmıştır. 4 dönemdir görevine devam etmektedir. Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor Onursal Başkanı olarak da tanınmaktadır. Okan Üniversitesi Danışma Kurulu üyesidir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...