Sözcü Plus Giriş

Mersin’de çocuklar arasında hastalık salgını

Mersin’in Erdemli İlçesi'nde, son bir haftada çocuklarda görülen üst solunum yolu enfeksiyonu hastalığı nedeniyle hastanelere akın oldu.

Güncellenme: 20:14, 03/03/2015
Mersin’de çocuklar arasında hastalık salgını

Acil servis ve çocuk polikliniklerinin tamamen dolu ve hastanede yoğunluğun yaşandığı bu günlerde aileler hastalıktan tedirgin olduklarını söyledi.

Çocuğunu üst solunum yolu enfeksiyonu hastalığı için çocuk polikliniğine getiren, 38 yaşındaki Osman Yıldırım, “Çocuğum 3 gündür hasta. Ateşi var ve öksürüyor. Sanırım bir haftadır olan bir salgın hastalık. Muayene için bekliyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık” dedi.

“DİKKATLİ OLUNMALI”

Erdemli Devlet Hastanesi yöneticisi Dr.Yahya Efe, halkın dikkatli olması gerektiğini söyledi. Dr.Efe, şöyle dedi:

“Son bir haftadır Viral (nedeni belli olmayan) üst solunum yolu enfeksiyonu şikâyeti nedeniyle hastanemize yüksek oranda tedavi için gelen çocuk hastalarımız oldu. Son bir hafta da günde ortalama 600 çocuk hasta muayene için hastanemize başvuruyor. 3 çocuk polikliniğimiz tamamen dolu ve 22 yataklı çocuk bölümümüzde 28 çocuk yatarak tedavi görüyor. Bu salgın hastalık için çocukların iyi beslenmesi, toplu yerlerden uzak durması ve bulundukları ortamın sürekli havalandırılması gerekmektedir.”

Yayınlanma Tarihi:20:13,