MHP’den ‘Yeni Türkiye’ tarifi

MHP'li Öztürk: Yeni Türkiye'nizde Kuran'a hakaret, Peygambere iftiradan başka bir şey yok.

MHP’den ‘Yeni Türkiye’ tarifi

Mersin 1’inci sıra milletvekili adayı MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, AKP hükumetinin Kuran’a hakaret edip Peygambere iftira ettiğini iddia ederek sert sözlerle eleştirdi.

İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında Ak Parti’nin ‘Yeni Türkiye’ sloganına vurgu yapan Öztürk, Ak Parti hükumetinin Türkiye’yi 36 etnik gruba böldüğünü söyledi.
Ak Parti’nin yardım paralarına tenezzül edecek kadar küçüldüğünü öne süren Öztürk, “Sizin yeni Türkiye’nizde ayakkabı kutularındaki paralar, kol saatleri, para sayma makineleri ve paraları sıfırlama telefonlarından başka bir şey yok. Sizin yeni Türkiye’nizde Kuran’a hakaret, cami cemaatini bölmek, Peygamberimize iftiradan başka bir şey yok. Sizin yeni Türkiye’niz yeni bir yalan. Siz şehidimize kelle diyecek, Amerikan askerine ise dua edecek kadar bu milletin uzağındasınız. Siz en tepenizdekinden başlayarak ettiği yemine sadık kalamayacak kadar basiretsiz ve yalancısınız. Yapmakla övündüğünüz işlerin tamamı, sattığınız kamu mallarının yarı parası ile olacak işlerdir” dedi.
YARDIM PARALARINA TENEZZÜL EDECEK KADAR KÜÇÜLDÜNÜZ
Ak Parti’nin yolsuzluk yapıp, sahip çıkamadığı gençleri uyuşturucu batağına sürüklediğini öne süren Öztürk, sözlerine şöyle devam etti:
“Bu milletin anasına sövdürdüğünüz iş adamlarınız ve haram saltanatınızı büyütürken, milyonlarca vatandaşımızı gıda yardımına muhtaç ettiniz. Tarlanın bereketini çaldınız saray yaptınız. AKP Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar ve beraberindeki milletvekili adayları M. Mustafa Gültak, Muhsin Kızılkaya, M.Emin kaplan ve Pınar Nar, siyasetin erdem ve ahlakını reddedercesine, yalandan beslenmeye, yalanı yol haritası yapmaya ısrarla devam ediyorlar. Bütün hayatı boyunca milliyetçiliğe saldıran bu akıl, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını iftiharla söyleyen bu zavallı zevat, şimdi milliyetçiliğe sarılmakta, kurtuluşu milliyetçilikte aramakta hatta akıl tutulması yaşayarak bu alanda Milliyetçi Hareket Partisi ile yarışa bile girmektedir. AKP Mersin Milletvekili adayları, Muhsin Kızılkaya ve Mustafa Gültak ise yaşadıkları ülkeden habersiz, ilkesiz ve basiretsiz bir eda ile yalandan beslenen, iftiradan yeşeren üsluplarına devam etmişlerdir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...