Sözcü Plus Giriş
MHP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, partinin koalisyon için olmazsa olmaz şartlarına açıklık getirdi.

Daha önce koalisyon için bazı ilkeler belirleyen MHP’de Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye yakın isimlerden biri olarak bilinen Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, AKP ile koalisyon için partisinin ‘olmazsa olmaz'larını sıraladı ve adı yolsuzluk operayonlarına karşına bakanların yargılanmasının şart olmadığını ifade etti.

Özdağ'ın açıkladığı listede, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ‘Ak Saray'dan ‘1071 rakım'daki Çankaya Köşkü'ne taşınması ve yolsuzlukla suçlanan dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmesi yok.

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık'a açıklama yapan MHP milletvekili Özdağ, “Meşrudur, bunun aksini söylemiyoruz” dediği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anayasa'da belirtilen yetki alanına çekilmesi gerektiğini belirtti ve koalisyon için olmazsa olmazlarına açıklık getirdi.

Özdağ, partisinin ‘kırmızı çizgi'si olan çözüm süreci kapsamında ‘özerklik' sözü verilmişse bundan dönülmesi ve PKK lideri Abdullah Öcalan'la ‘Türkiye devlet ve milletini ilgilendiren hayati konuların' asla görüşülmemesi şartlarını öne sürdü.

Yargının üstündeki siyasi baskının kaldırılması gerektiğini vurgulayan MHP'li vekil, “Erdoğan'ın sarayı boşaltıp Çankaya'ya taşınması ve dört bakanın Yüce Divan'a yollanması olmazsa olmazlarımızdan değil” diye konuştu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more