Reklamsız Sözcü

MHRS hastane randevu alma işlemleri

MHRS sistemi üzerinden hastane randevu alma işlemlerini online olarak yapabilirsiniz. İşte hastane randevu alma işlemleri ile ilgili detaylar...

android-time 07:49
MHRS hastane randevu alma işlemleri
MHRS sistemi üzerinden hastane randevu alma işlemlerini online olarak yapabilirsiniz. İşte hastane randevu alma işlemleri ile ilgili detaylar...

Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan Merkezi Hekim Randevu Sistemi kısaca MHRS olarak adlandırılmaktadır. Hastane randevu alma işlemlerini yapacak olan kişilerin MHRS adlı sağlık portalını kullanmaları gerekiyor. Belirtilen sistem üzerinden randevu alma işlemlerinin tamamlanması oldukça kolaydır. Hastane randevu alma işlemlerinde internet üzerinden işlemlerin yapılabilir olmasının yanında Alo 182 adı verilen telefon hattı üzerinden de işlemler tamamlanabilir. Bu açıdan hastane randevu alma işlemlerinde kişilere seçim şansı sunulmuş, uygun olan seçimin kullanılarak hastane randevu alma işlemlerinin yapılması sağlanmıştır.

Hastane randevu alma işlemlerini internet üzerinden yapacak olan kişiler ilk olarak sistemine üye olmalıdır. Bir defaya mahsus olarak yapılacak üyelik işlemleri sonrasında tüm hastane randevu alma işlemlerinde üyelik bilgilerini kullanarak sisteme ulaşabilirsiniz.

Sisteme üye olduktan sonra giriş yapan kişiler hastane randevu alma adımlarına geçiş yapabilir. Hastane randevu alma konusunda ilk olarak il ve ilçe seçiminin yapılması ve ardından hastane bilgilerinin girilmesi gerekir. Yaşanılan sağlık sorununa göre hastanede kişilere hizmet verebilecek olan doktorlar gösterilecektir. Kişilerin doktor seçme özgürlüğü de bulunan MHRS sisteminde doktor seçimi sonrasında son olarak gün ve saat seçiminin yapılması gerekir.

Online olarak randevu alma işlemlerini yapacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken nokta uygun olmayan gün ve saatte randevunun alınmamasıdır. Ekranda açılacak olan takvim bölümünden uygun tarihin seçilmesinin ardından o günkü doktor randevuları yayınlanacaktır. Böylece doktorun boş saatlerine bakarak size uygun bir saati randevu saati seçebilirsiniz. Ardından randevu alma işlemlerini tamamla diyerek randevu alma işlemleri tamamlayabilirsiniz. Aldığınız randevu saatinde randevu aldığınız sağlık kurumuna giderek tedavinizi olabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılacak hastane randevu alma işlemleri tamamen ücretsiz olduğu için istediğiniz zaman MHRS sistemini kullanabilir, üyelik girişi ile birlikte randevu alabilirsiniz. Sistem tarafından getirilen tek kıstas, aynı gün içerisinde sadece iki randevunun alınabilmesidir. Bu nedenle kişilerin ikiden fazla randevu alması mümkün değildir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:0126.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more