Sözcü Plus Giriş

MHRS hastane randevu alma ve Alo 182

MHRS hastane randevu alma adımları nelerdir? MHRS hastane randevu alma işlemleri nasıl yapılır? MHRS hastane randevu ve Alo 182 ile detaylı bilgiler burada.

Güncellenme: 13:39, 26/11/2015
MHRS hastane randevu alma ve Alo 182

Sağlık hizmetlerinden daha düzenli bir şekilde yararlanılması amacıyla randevu sistemine geçmiştir. MHRS adı verilen ve Merkezi Hekim Randevu Sistemi olarak adlandırılan özel bir sistem aracılığıyla randevu alınması ve bu randevu doğrultusunda sağlık kurumlarına gidilmesi zorunlu kılınmıştır. Acil haller dışında devlete bağlı hastanelerde herhangi bir poliklinikte tedavi olunması mümkün değildir. Randevu sistemine geçildiğinden dolayı hastaların önceden randevu alması ve bu randevuya göre doktorlara tedavi olmak için gitmesi gerekir. Hastanelerde mevcut olan yoğunluk azaltılarak telefon ve İnternet üzerinden randevu hizmetine geçilmesi, sağlık kurumlarındaki sağlık hizmetlerinin kalitesinin de artmasını sağlamıştır.

Sağlık alanında yapılan bu değişiklikler ile birlikte kişilerin randevu almak için Alo 182 numarasını ya da internet üzerinden randevu almak için oluşturulan MHRS sistemine kullanması gerekmektedir. Yapılacak olan online işlemlerde herhangi bir ücret ödenmesi gerekmezken Alo 182'yi arayacak olan kişilerin hastane randevu alma konusunda gerekli olan ücreti ödemesi gerekmektedir. Özellikle internet kullanımında sorun olan kişilerin telefon üzerinden gerekli olan işlemleri yapabilecektir. Hastane randevu alma konusunda online olarak işlemlerin yapılması daha kolaydır. Bu nedenle sizler de hastane randevu alma işlemlerini internet üzerinden sunulan sistem aracılığıyla yapabilirsiniz.

MHRS Hastane Randevu Alma İşlem Detayları

MHRS hastane randevu alma işlemlerinde kişilerin ilk olarak sisteme üye olarak giriş yapması gerekir. Üyeliği olmayan kişilerin üyelik oluşturmasının ardından kolay bir şekilde hastane randevu alma bölümüne giriş yapılabilecek ve hastane randevu alma adımlarında kişilerin sırasıyla ekranda yer alan formu doldurulması ve bu formda sorulan randevu tarihinin ve saatinin belirlenmesi gerekmektedir. Hastane randevu alma konusunda kişilerin kendi yapacağı işlemler ile birlikte randevular alınabilecektir. Yoğunluk nedeniyle randevu sistemine geçilmiş olmasına karşın kişiler genelde randevu almadan alışkanlıklarına göre hastanelere gitmektedir. Fakat bu tür durumlarda pek çok hastanın tedavi olması mümkün değildir.

Yayınlanma Tarihi:07:38,