Sözcü Plus Giriş

MHRS portal – İnternetten hastane randevu alma

İnternet yapılacak MHRS giriş ile hastane randevu için gerekli işlemler tamamlanabilir. Hastane randevu alma işlemleri ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

Güncellenme: 13:50, 26/11/2015
MHRS portal – İnternetten hastane randevu alma

Sağlık alanında yapılan yeni düzenleme ile birlikte kişilerin polikliniklerde olacağı tedaviler için önceden hastane randevu alma işlemlerini yapması zorunlu hale getirilmiştir. Sağlık kurumlarındaki hizmetlerinden daha iyi bir şekilde verilmesi, hastanelerdeki yoğunluğun azaltılması için yapılan hastane randevu alma işlemleri sayesinde kişilerin saatlerce sıra beklemesine gerek kalmadığı gibi randevu saatinde hastaneye gitmesi yeterli olmaktadır. Bu açıdan gerek sağlık personeli gerekse de kişiler için hastane randevu alma işlemleri büyük bir kolaylık sağlanmıştır.

Hastane randevu alma işlemleri için MHRS sisteminden yararlanılması gerekmektedir. MHRS üzerinden yapılacak hastane randevu alma işlemleri sayesinde istenilen tarihe randevu alınması mümkün olmaktadır randevu alma konusunda işlem yapacakların MHRS üyeliği açması zorunludur. Bu açıdan ilk giriş için üyelik açılması gerekmektedir. Üyelik oluşturulduktan sonra diğer hastane randevu alma işlemleri için sadece üyelik girişi yapılması yeterli olacaktır. Hastane randevu alma işlemleri için üyelik giriş yapan kişilerin ekranda açılacak hastane randevu alma işlemleri formunu kullanması yeterli olacak ve formdaki adımların tamamlanması ile randevu alma işlemleri de tamamlanacaktır.

MHRS Nedir?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi olarak adlandırılan MHRS, kişilerin sağlık konusunda randevu almasını sağlayan özel bir sağlık hizmetidir. Ücretsiz olarak sunulan MHRS için kişilerin internet kullanması mümkün olmadığı durumlarda Alo 182 hattı da aranabilir durumdadır. Alo 182 üzerinden yapılacak görüşmeler, kişilerin tarifelerine göre ücretlendirilecektir. Bu nedenle randevu işlemleri için ücret ödemek istemeyen kişilerin internet üzerinden işlemlerini yapması gerekmektedir. Randevu alma konusunda doktor seçimine kadar tüm seçimler kişilere bırakılmış durumdadır. Bu açıdan randevu alma formunda yer alan seçeneklerden kişiler istediği şekilde seçim yapabilir. Sağlık konusunda özgürlük sağlayan randevu sistemi, ücretsiz olarak kullanıma sunulduğu gibi bir gün içerisinde alınacak 2 farklı randevu ile sağlık konusunda tedavi olmak ve sorunların giderilmesi mümkündür.

Yayınlanma Tarihi:08:50,