Reklamsız Sözcü

Milli Piyango sorgulama – Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi sonuçları sorgulama

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi sonuçları belli oldu. 2016 Milli Piyango yılbaşı çekilişi sorgulama aracı ile biletinizi sorgulayın!

android-time 15:17
Milli Piyango sorgulama – Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi sonuçları sorgulama
Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi sonuçları belli oldu. 2016 Milli Piyango yılbaşı çekilişi sorgulama aracı ile biletinizi sorgulayın!

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi, 31 Aralık 2015 Perşembe’nin son anında 55 milyonluk büyük ikramiyenin çekilişi ile tamamlandı. Çekiliş sonrasında 55 milyon çeyrek bilete çıktığı MPİ tarafından duyuruldu. Şanslı kişilerin üç tanesi İstanbul’dan bir tanesi Adana’dan. Haberimizde Milli Piyango sorgulama aracı ile biletinizi sorgulatabilir, ikramiye çıkıp çıkmadığını öğrenebilirsiniz.

Milli Piyango sorgulama aracı ile Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi sonuçları ve Milli Piyango yılbaşı biletinizi sorgulayabilirsiniz. Dün öğlen saatlerinde başlayan Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi sonrası toplam ikramiye tutarı ise 289 milyon 465 bin lira dağıtıldı. Saat 24.00’da yapılan son çekilişi sonrasında 55 milyon olan büyük ikramiye çeyrek bilete çıktı. Biletlerin üçü İstanbul’dan bir tanesi de Adana’dan satın alınmış.

MİLLİ PİYANGO SORGULAMA ARACI

MİLLİ PİYANGO İKRAMİYELERİNİN ÖDENMESİ

Milli Piyango ikramiyelerin ödenmesi için idarece belirlenmiş bazı hususlar vardır. Milli Piyango bayileri, son 4 veya beş rakamı tutan Milli Piyango ikramiyelerini ödeyebilirler. Milli Piyango yılbaşı çekilişleri için bir milyon ve daha yüksek ikramiyeler, MPİ genel müdürlükleri tarafından, bunlarında altında kalan ikramiyeler ise MPİ şube müdürlükleri tarafından ödenir. Milli Piyango ikramiyelerinde ödeme süresi bir senedir.

Milli Piyango biletlerine ikramiye ödenmesi için kazanan numaralardan birini içermesi, çekilişi tutarı, seri numarası konusunda şüphe vermeyecek şekilde olması gerekir. Bu Milli Piyango biletlerinde ikramiye kazanan numaraların dışında, numaraların okunmasına mani olmayacak şekilde yırtık veya kopuk olsa bile ikramiye ödenebilir. Eğer ki numaraların olduğu yerde yırtık veya kopmuş olup, parçaları mevcut ise Milli Piyango İdaresi ve satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonrasında ikramiye ödenip ödenmeyeceğine karar verilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 08:0301.02.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more