Midibüste kavga kamerada

Adana'da şehir içi yolcu taşımacılığı yapan midibüse ücretsiz biniş kartıyla binen engelli yolcu ile araç şoförü arasındaki tartışma kameraya böyle yansıdı.

Midibüste kavga kamerada

Adana’da şehir içi yolcu taşımacılığı yapan midibüse ücretsiz biniş kartıyla binen engelli yolcu ile araç şoförü arasındaki tartışma, bağrışmalar ve tehdit dolu sözler yolcular ve özellikle küçük yaştaki çocuklar arasında panik yarattı. Olay, midibüsteki güvenlik kamerası sayesinde aydınlatıldı.

Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan 01 J 0030 plakalı midibüsün sürücüsü Ali Tosun, dün duraktan araca binen ve ismi belirlenemeyen 60 yaşlarındaki vatandaş ücretsiz biniş kartını cihaza okuttuktan sonra, kartı elinden alarak kontrol etti. Midibüsün güvenlik kamerasına yansıyan olaya göre, engelli kartının elinden alınarak kontrol edilmesine sinirlenen yolcu ile şoför Ali Tosun arasında tartışma çıktı.

Yolcunun şoförün üzerine yürüyerek tehdit etmesi üzerine taşıtını durdurup yerinden fırlayan şöför Ali Tosun ile yolcu yakasına yapışınca, diğer yolcular ve çocuklar çığlık atmaya başladı. Muavin ve yolcuların araya girmesi üzerine şoför, yerine geçerek yoluna devam etti. Ancak yolcu, “Benim elimden kartımı alıyorsun, terbiyesizlik yapma, bana böyle davranamazsın, seni şikayet edeceğim, senin kulağını burnunu keseceğim” diyerek tehditler savunmayı sürdürdü. Şoför de, “Ağzını bozma otur yerine” diye uyardı.

Tehditlerin devam etmesi üzerine şoför yolcuya hakaret ederek yerinden fırlayıp üzerine yürüdü. Yolcuların araya girmesiyle bir kez daha yerine geçen şoför, “Seni burada komaya sokarım, seni evinden gece aldırıp gebertirim” diyerek herkesin içinde bağırdı. Özellikle kadın yolcular arasında karşılıklı tehdit ve küfürleşmeler üzerine bazı yolcular midibüsten indi.

TARTIŞMAYI CEP TELEFONUYLA GÖRÜNTÜLEDİ
Bu arada yaşanan tartışmanın bir bölümünü cep telefonuyla görüntüleyen kadın yolcu da, “Kavga ederek hepimizi tehlikeye sokuyorsunuz. Huzursuzluk çıkartmayın, bizi korkutuyorsunuz” diye tepki gösterdi. Bir kız öğrenci de cep telefonu ile çektiği olay görüntüsü yerel Akdeniz TV’ye ulaştırıp yayınlanınca yurttaşlar belediye ve halk otobüsü kooperatifini telefon yağmuruna tuttu.

ŞOFÖRÜ TAHRİK ETMİŞ
Adana Halk Otobüsçüleri Derneği Esnaf Odası Başkanı Niyazi Göger, güvenlik kamerası görüntülerini kendilerinin de incelediğini, şoför Ali Tosun’un olayda bir hatasının olmadığını savundu. Şoförlerin buna benzen birçok olayla karşılaştığını kaydeden Göger, “Esnafımız gergin durumda, bizim şoförümüzün bir hatası yok ancak daha mütevazi olmasını isteriz. Ücretsiz binen engelli bir vatandaş, şoför arkadaşa hakaret etmiş ve tahrik etmiş. Biniş kartı ücretsiz ama şoförümüz kartı kontrol etmek istemiş” dedi.

‘MİNİBÜS BAĞLANSIN, ŞOFÖR UZAKLAŞTIRILSIN’
Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı’na da olayla ilgili şikayette bulunduğunu, buradan arayan yetkililerin, midibüsü bağlayıp şoförü uzaklaştıracaklarını söylediğini belirten Başkan Niyazi Göger, “Araç bağlansın, şoför duraktan uzaklaştırılsın. Haklı ile haksızın iyi değerlendirip ona göre karar verilmesini isteriz. Ancak bu arkadaşların evlerine ekmek götürmek için gün boyu çalışmak zorunda kaldığı da unutulmasın” diye konuştu.
ADANA, (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...