Sözcü Plus Giriş

Minikler, Sevgi Bahçesi’nde

Yenimahalle’nin miniklerine doğa bilinci aşılandı

Güncellenme: 10:27, 08/05/2015
Minikler, Sevgi Bahçesi’nde

Yenimahalle Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çocuk oyunları, minikleri masalsı bir dünyaya götürmeye ve onları bilinçlendirmeye devam ediyor.

50'nci Yıl Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda ücretsiz olarak gerçekleştirdiği “Sevgi Bahçesi” adlı tiyatro oyunuyla etkinliklerine bir yenisini daha ekleyen belediye, oyunu çeşitli okullardan gelen miniklerin beğenisine sundu.

Çocukların ilgisi büyük oldu

Küçük tiyatro severlerin büyük ilgisini gören oyun, kral korsan ve bir palyaço arasında geçen komik olayları miniklere sundu. İlk olarak palyaçonun sihirbazlık gösterisini izleyen çocuklar, daha sonra palyaçonun korsanı iyi bir insan yapmak için çabalamasına şahit oldu.

Büyük bir dikkatle oyunu izleyen minikler, kendilerinin de oyuna dahil olmasıyla birlikte ağaçları yok etmek isteyen korsana karşı birlik olarak, ormanın yok edilmesini engellediler. Savaş çıkarmak ve ormanları yok etmek isteyen korsanı sonunda iyi bir insan yapmayı başaran çocuklar ve palyaço, amaçlarına ulaştılar. Çiçek, ağaç, tavuk ve horoz kılığına girerek sahneye çıkan bazı öğrenciler ise oyunculuk deneyimi kazandılar.

Çocuklara hikaye kitabı hediye edildi

Oyunun sonunda palyaço ve korsanı alkış yağmuruna tutan minikler, dağıtılan Gezgin Kuzu, Küçük Çoban, Çalışkan Tavuk, Üç Arkadaş, Tuhaf Kaplan ve Tavşan İle Kirpi adlı hikaye kitaplarıyla sevince boğuldu.