Sözcü Plus Giriş

Müge Boz kimdir?

Müge Boz, Beyaz Show'a konuk oluyor. Müge Boz, konuk olarak katılacağı Beyaz Show'da izleyicilerden gelen sorulara cevap verecek. Peki Müge Boz kimdir?

Güncellenme: 14:47, 15/05/2015
Müge Boz kimdir?

Müge Boz, bu akşam Beyazıt Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı talk-show programı Beyaz Show’a konuk oluyor. Müge Boz, programda hayranlarından ve seyircilerden gelen soruları cevaplandıracak, hakkında merak edilenleri anlatacak. Peki Müge Boz kimdir?

MÜGE BOZ KİMDİR?

Müge Boz, 1984 yılından doğan oyuncu ve mankenin çocukluğu İstanbul'da geçti. Annesi Yugoslavya göçmeni, babası ise Egelidir. Bir kız kardeşi vardır. 12 yaşındayken, babasının işi nedeniyle İzmir'e Karşıyaka'ya taşındılar.

İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olan Müge Boz, ardından Anadolu Üniversitesi’nde Sinema TV ve Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi. Norveç’te Hogskulen i Volda ismindeki okuldan burs kazanarak, orada ‘strategic design’, ‘digital photography’ eğitimleri almıştır. 11 sene bale, 4 sene piyano eğitimi almış olan Müge Boz, birçok spor dalıyla ( yüzme, tenis, paten, voleybol, motorsiklet ) ilgilenmiştir. Son bir yıldır düzenli olarak yoga yapmaktadır. 2011 yılında Şüphe adlı dizide Meltem karakterini ve Karakol adlı dizide Ada karakterini canlandırmıştır.

Müge Boz, 2009’da Turkcell’in 3G reklamında, 2010 yılında da Arçelik Autologic Çamaşır Makinesi, Maximum Kart ve Nescafe 3’ü 1 Arada reklamlarında rol almıştır. Ayrıca modellik de yapmaktadır.

Müge Boz, Zen Pırlanta’nın 2010 kampanyasının yüzüdür. Loft ve T-box çekimlerinde de yer almıştır. Vogue, Tempo, Marie Claire, Women’s Health, İnstyle gibi dergilerde moda cekimleri yapmış olup 2.sezonunda katıldığı Leyla ile Mecnun dizisinden sezon sonu ayrılmıştır. Şimdi ise TRT 1 de Gurbette Aşk adlı dizide rol almaktadır.

MÜGE BOZ’UN ROL ALDIĞI YAPIMLAR

2008    Melekler Korusun  –  Çiğdem  –  Dizi
2011    Toprağın Çocukları  –  Karika  –  Film
2011    Şüphe  –  Meltem Kutlu  –  Dizi
2011    Karakol-Herkes Adalet İster  –  Ada  –  Dizi
2012    Leyla ile Mecnun  –  Şirin (Adını değiştirerek daha sonra Leyla adını kullanmıştır)  –  Dizi
2012    Bir Hikayem Var  –  Yağmur  –  Film
2012    Karaoglan  –  Bayır Gülü  –  Film
2013    Yalan Dünya  –  Oya  –  Dizi
2013    Aşk Emek İster  –  Leyla  –  Dizi
2014    Arka Sokaklar  –  Ece Dündar  –  Dizi