Mühendis ve mimarlar açlık grevine başladı

"Halkın Mühendis Mimarları" üyesi bir grup, TBMM gündemine sunulan torba yasa tasarısı ile TMMOB'un tasfiye edilmeye çalışıldığını öne sürerek eylem yaptı.

Mühendis ve mimarlar açlık grevine başladı

Eylemin ardından, grup üyeleri, Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’ne geçerek 3 günlük açlık grevi başlattı.

Adana'da grev yasağına protestoAdana’da grev yasağına protesto

 

Galatasaray Meydanı’nda saat 19.00 sıralarında toplanan “Halkın Mühendis Mimarları” üyesi 15 kişilik grup, TBMM gündemine sunulan torba yasa ile TMMOB’un tasfiye edilmek istendiğini ileri sürerek eylem yaptı.

'Leş kargalarına bırakmayacağız'‘Leş kargalarına bırakmayacağız’

 

Eylemci grup, kafalarında baret, “Açlık grevindeyiz” yazılı önlük ve ellerinde pankartlarla bir süre slogan attı. Ardından, grup adına yapılan basın açıklamasında, “Meslek örgütümüz TMMOB, 2009 yılından beri AKP’nin tasfiye saldırılarıyla karşı karşıyadır. 2013 yılında, geceyarısı yangından mal kaçırır gibi İmar Kanunu’nda değişiklik yapılmış, TMMOB’un kamusal denetim yetkileri elinden alınmıştır. Son olarak AKP tarafından TBMM gündemine getirilen iki farklı torba yasa taslağı ile imar, yapılaşma, meslek alanları ve çalışma yaşamında önemli değişiklikler yapılmaktadır. Bu değişikliklerin en önemlisi de, meslek örgütümüz TMMOB’un tasfiyesini içermektedir” denildi.

2 bin işçinin greve gittiği Boydak Holding kimindir?2 bin işçinin greve gittiği Boydak Holding kimindir?

 

Eylemin ardından, grup, az ileride bulunan Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’ne giderek 3 günlük açlık grevi başlattı.

Kastamonu'da 380 işçi iş bıraktıKastamonu’da 380 işçi iş bıraktı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...