Reklamsız Sözcü

Murat Cemcir kimdir? Murat Cemcir, Beyaz Show’a konuk oluyor

Murat Cemcir, Kardeş Payı dizisinden sonraki yaptıkları Düğün Dernek 2 filmi sonrası Beyaz Show'da hayranları ile buluşuyor. Peki Murat Cemcir kimdir?

android-time 16:10
Murat Cemcir kimdir? Murat Cemcir, Beyaz Show’a konuk oluyor
Murat Cemcir, Kardeş Payı dizisinden sonraki yaptıkları Düğün Dernek 2 filmi sonrası Beyaz Show'da hayranları ile buluşuyor. Peki Murat Cemcir kimdir?

Murat Cemcir, cuma akşamların vazgeçilmeyen programı Beyaz Show’a katılıyor. Murat Cemcir, konuk olarak katılacağı programda Kardeş Payı dizisinden sonra projeleri bugün vizyona giren Düğün Dernek 2 filmi hakkında merak edilenleri anlatacaklar. Murat Cemcir, Beyaz Show’da hayranlarını sorularını da cevaplandıracak. Peki Murat Cemcir kimdir?

MURAT CEMCİR KİMDİR?

1976 Niksar/Tokat doğumlu olan Murat Cemcir, Gürcü kökenli olup Çalgı Çengi, “İşler Güçler”, “Düğün Dernek”, “Kardeş Payı” adlı dizi ve filmlerindeki partneri Ahmet Kural ile baş rolü paylaşmaktadır. Takva ve Yeraltı gibi filmlerde yardımcı rollerde yer alan Murat Cemcir, Selçuk Aydemir yönetmenliğindeki komedi dizileri Üsküdar’a Giderken ve Ramazan Güzeldir ile dikkat çekmiştir. Ahmet Kural ile uyumlu bir ikili oldukları Çalgı Çengi filmindeki performansı ile beğeni toplamıştır. Oyunculuğunu oynadığı karakterlerle geliştirmektedir. Gürcüceyi iyi derecede konuşabilen Murat Cemcir, at biniciliği ile ilgilenmektedir.

Murat Cemcir, 2010 yılında Selçuk Aydemir yönetmenliğinde çekilen “Çalgı Çengi”, Düğün Dernek filmleri ve İşler Güçlerde Ahmet Kural ile başrol oynamıştır. Mustafa Kemal Üniversitesi Otomotiv Bölümü mezunu olan Murat Cemcir, 2013 yılının sonunda Düğün Dernek filminde Çetin karakteri ile büyük beğeni kazanmıştır. Murat Cemcir, 2014 yılında başlayan ve geçen hafta final yapan Kardeş Payı dizisinde başrolde oynuyordu.

Murat Cemcir’in rol aldığı yapımlar

2014 Kardeş Payı – Ali Özdemir
2013 Düğün Dernek – Çetin
2012 İşler Güçler – Kendisi
2012 Behzat Ç. – Salih (Çalgı Çengi) (60. Bölüm)
2012 Yeraltı – Sinan
2011 Üsküdar’a Giderken – Oğuz Cemcir
2010 Küstüm Çiçeği – Hidayet
2010 Çalgı Çengi – Salih
2009 Bir Bulut Olsam – Asil
2009 Ramazan Güzeldir – Dilenci Tankut
2008 Gazi – Konuk Oyuncu
2008 Kurbanlık – Fakir Adam
2008 Söndürülen Hayatlar (5.Boyut) – Doktor Kenan
2006 Polis – Komiser Hüseyin
2006 Pars: Kiraz Operasyonu – Kargo müdürü
2005 Takva – Mahmut
2002 Sırlar Dünyası / Sır Kapısı – Fatih Hoca

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more