Sözcü Plus Giriş

Müslüm Gündüz ifade verdi

Suç ve suçluyu övme"suçundan hakkında soruşturma başlatılan Aczmendilerin lideri Müslüm Gündüz ifade verdi.

Güncellenme: 16:38, 07/05/2015
Müslüm Gündüz ifade verdi

Aczmendilerin lideri Müslüm Gündüz, Fransa’da Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştiren ve ardından düzenlenen operasyonla öldürülen Cherif ve Said Kouachi kardeşleri twitter hesabında övdüğü gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.
Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz, Fransa’da Ocak ayında mizah dergisi Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştiren ve 9 Ocak’ta Fransız polisinin düzenlediği operasyonla öldürülen Cherif ve Said Kouachi kardeşler hakkında attığı bir tweet nedeniyle savcıya ifade verdi.

Fransız Charlie Hebdo dergisine silahlı saldırı! Charlie Hebdo dergisi nedir?

Fransız Charlie Hebdo dergisine silahlı saldırı! Charlie Hebdo dergisi nedir?

Yapılan şikayet üzerine hakkında “suç ve suçluyu övme” suçundan soruşturma başlatılan Gündüz, bugün beraberindeki grupla birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.
Müslüm Gündüz, savcıya verdiği ifadenin ardından adliyeden ayrılırken, gazetecilere, “Fransa’daki Kouachi kardeşler için ifade verdim. Twitter’da onları methedici şeyler yazmışım, biri de şikayetçi olmuş. Onun için ifade verdim” diye konuştu.
Aczmendilerin lideri Müslim Gündüz, twitter hesabında 10 Ocak günü paylaştığı fotoğrafta, “Fransa’da şehit düşen KUAŞİ kardeşler ve yardımcısı için İstanbul Aczmendi dergahında kılınan gıyabi cenaze namazı” notuna yer vermişti.
Ümit TÜRK / İstanbul DHA