Sözcü Plus Giriş

Mutlu Kaya’ya saldırıda bir tutuklama

Mutlu Kaya'ya yönelik silahlı saldırı olayıyla ilgili gözaltına alınan 3 kişi adliyeye sevk edildi. Bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncellenme: 09:27, 20/05/2015
Mutlu Kaya’ya saldırıda bir tutuklama

 

Diyarbakır Valiliği, Ergani İlçesi'nde Mutlu Kaya'nın silahlı saldırıda yaralanmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, kamuoyunda ulusal bir kanalda yayımlanan ses yarışmasıyla günüdeme gelen Mutlu Kaya'nın dün saat 03.20 sıralarında evinde başından ateşli silahla yaralanması olayıyla ilgili olarak fail ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıldığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

Mutlu Kaya saldırısında 3 gözaltı daha

Mutlu Kaya saldırısında 3 gözaltı daha

“M.K.'nın 18.05.2015 günü gece saatlerinde V.E. (26) isimli erkek arkadaşıyla Ergani Devlet Hastahanesi civarında buluştukları, şahsın M.K.'yı ikametine bıraktıktan sonra saat 02.30 sıralarında M.K.'yı dışarıya çağırdığı ancak M.K'nın dışarıya çıkmadığı, saat 03.20 sıralarında ise,  M.K'nın kapısının önünde evinin iç tarafında başından yaralandığı anlaşılmıştır. Diyarbakır il merkezinde yapılan çalışmalar sonucunda, V.E. isimli şüpheli Şahıs 18.05.2015 günü saat 22:30 sıralarında cinayet büro görevlilerince yakalanmıştır. Olay esnasında V.E.'nin yanında oldukları tespit edilen R.L. ve C.Ç. isimi şahıslar da yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yakalanan 3 şahıs Ergani ilçemizde adli makamlara sevk edilmiş olup, R.L. ve C.Ç. hakkında adli kontrol kararı verilmiş, V.E. ise tutuklanıp cezaevine teslim edilmiştir.”

Mutlu Kaya'yı başından vurdular

Mutlu Kaya’yı başından vurdular

MUTLU KAYA’NIN SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ BİLGİ ALDILAR
CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hastaneyi arayarak Mutlu Kaya'nın sağlık durumu ile tedavisi hakkında bilgi aldı.

Kemal Kılıçdaroğlu Ergani'de evinde vurulan ve tedavisine Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam edilen Mutlu Kaya'ya gösterilen ilgi ve hastanede verilen destek nedeniyle tüm hastane yöneticileriyle, doktorlara, sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Kılıçdaroğlu, Mutlu Kaya'ya da acil şifalar diledi, 'geçmiş olsun' dedi.

DEMİRTAŞ'TAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise Mutlu Kaya'nın babası Mehmet Kaya'yı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Demirtaş ayrıca Mutlu Kaya'nın tedavi gördüğün hastanenin başhekimini arayarak, Kaya'nın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Yayınlanma Tarihi:23:23,