Sözcü Plus Giriş

Nikah memurunun acı sonu!

Denize düşen üniversite öğrencisi Muttalip Demir ile kendisini kurtarmak için suya atlayan nikah memuru Şerafettin Akbulut, hayayatını kaybetti

Güncellenme: 23:32, 19/05/2015
Nikah memurunun acı sonu!

Olay, Cemaller Köyü Çavuşağzı Mevkii’nde meydana geldi. Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi’nde öğrenim gören Muttalip Demir, arkadaşlarıyla birlikte Çavuşağzı Mevkiinde ‘Dalyan’ olarak adlandırılan yasak bölgede gezdiği sırada ayağı kayarak denize düştü. Üniversite öğrencisinin denize düştüğünü gören Ereğli Belediyesi Nikah Memuru Şerafettin Akbulut elbiseleri ile denize atladı. Genci tutacağı sırada dalgalara kapılan Şerafettin Akbulut, bir anda gbatıp çıkmaya başladı. Üniversite öğrencisi Demir ise açığa sürüklendi. Kıyıdaki vatandaşların yardımıyla baygın bir şekilde sudan çıkartılan Akbulut ise ambulansla BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Nikah memuru Akbulut, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından üniversiteli Demir’in cansız bedenine ulaştı. Demir’in cenazesi de aynı hastanenin morguna konuldu. Hayatını kaybeden Şerafettin Akbulut ve Muttalip Demir’in arkadaşları ve yakınları sinir krizi geçirdi.

Ereğli Belediye Başkanı AKP Hüseyin Uysal, “Sanıyorum bir üniversite öğrencisi suya ayağı kayıp düşmüş. Bizim personelimiz Şerafettin beyde elbiseleri ile birlikte ‘kurtarayım’ diye atlamış. İkisini de kaybettik. Mekanları cennet olsun. Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Şerafettin Akbulut, geçen yıl sevdiği kıza tiyatro sahnesinde evlenme sürprizi yapan 30 yaşındaki Ali ve aynı yaştaki Sibel Büyükarslan çiftinin nikahını tiyatro sahnesinde kıymıştı.

Yayınlanma Tarihi:23:04,