Reklamsız Sözcü

Normal şartlarda ne zaman emekli olurum? (Hesaplama)

Normal şartlarda ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtını bulmak için "Ne zaman emekli olurum" uygulamasından yararlanabilirsiniz. İşte detaylar...

android-time 07:42
Normal şartlarda ne zaman emekli olurum? (Hesaplama)
Normal şartlarda ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtını bulmak için "Ne zaman emekli olurum" uygulamasından yararlanabilirsiniz. İşte detaylar...


Emeklilik hesaplama çalışanların zaman zaman yaptıkları bir işlemdir. Çalışanlar emeklilik tarihi ve yaşını öğrenmek için SGK tarafından hizmete sunulan ne zaman emekli olabilirim bağlantısını kullanabilirler. Yapılan hesaplama işleminin doğru ve güvenilir sonuç vermesi için sadece SGK uygulamalarından yardım almalısınız. Ne zaman emekli olurum adı verilen bu uygulama ile birlikte sigortalıların, sigortaları üzerinden işlem yaparak bilgi alması mümkündür. Ne zaman emekli olurum uygulamasını kullanacak olan kişilerin ilgili uygulama sayfasına giriş yapması yeterli olmaktadır.

Ne Zaman Emekli Olurum Sorgulaması Nasıl Yapılır?
Ne zaman emekli olurum sayfasına giriş yapıldığında ekranda detaylı bilgi girişi gerektiren bir form bulunur. Formda yer alan bilgiler dâhilinde sigortalıların, tüm sigorta bilgilerini ekrandaki ilgili alanlara girmesi gerekir. Bilgiler girilmesinin ardından ise sistem tarafından ne zaman emekli olurum için hesaplamalar yapılır. Yapılan hesaplamalarda normal şartlar üzerinden işlem yapılır ve aynı şekilde kişilerin alacağı bilgiler normal şartlarda ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtıdır. Emeklilik sorgulama işlemlerinin yapılması ile birlikte ekranda ne zaman emekli olurum sorgulama sonuçları yer alır. Sonuçlar üzerinden yapılacak inceleme ile birlikte sigortalıların hangi tarihte emekli olabileceği tahmini olarak belirtilir. Fakat bu konuda unutulmaması gereken en önemli detay belirtilen tarihe kadar sigorta prim ödemelerinde herhangi bir aksaklığın yapılmaması gerektiğidir. Aksi halde yaşanan aksaklıklar nedeniyle emeklilik tarihi de ertelenmiş olacaktır.

Ne zaman emekli olurum uygulaması üzerinden hesaplama yaparak emeklilik tarihini öğrenen kişilerin normal şartlarda dışında erken emekli olabilmesi de mümkündür. Fakat bu tür durumlarda erken emeklilik şartları devreye girmekte ve sigortalı olan kişilerin erken emeklilik şartlarını sağlaması gerekmektedir. Aksi halde erken emeklilik imkânından yararlanılması mümkün değildir ve kişilerin ne zaman emekli olurum uygulaması tarafından belirlenen şartlar üzerinden emekli olması mümkün olmaz. Bu açıdan emeklilik uygulaması ile yapılacak hesaplamalarda belirtilen detaylara dikkat edilmesi, planlamaların daha iyi bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:0126.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more