Sözcü Plus Giriş

O Cirit bu Cirit çıktı!

AKP’nin reklam afişlerinde yer alan Artvin Valisi Kemal Cirit’in, İzmir’deki Askeri Casusluk davasında da adının geçtiği ortaya çıktı.

Güncellenme: 13:19, 06/05/2015
O Cirit bu Cirit çıktı!

ANKARA / SÖZCÜ

AKP'nin reklam afişlerinde yer alan Artvin Valisi Kemal Cirit'in, İzmir'deki Askeri Casusluk davasında da adının geçtiği ortaya çıktı.

Davanın ek klasörlerinde yer alan ‘'Pandora'' adlı dosyada, Cirit için ‘'Boyu küçük işi büyük. Başbakan'ın ofisinde dönen her şeyi biliyor'' ifadeleri yer aldı. Cirit Valilik görevinden önce Başbakanlık Güvenlik İşleri Müdürüydü.

“Askeri Casusluk” olarak bilinen, İzmir merkezli davanın iddianamesinde, şüphelilerden Narin Korkmaz'dan ele geçirilen dijital verilere yer verilmişti. Hakkında fişleme kaydı bulunan Kemal Cirit'in ismi, iddianamedeki 196 müşteki ve 831 mağdur arasına ise girmedi.

İddianamede Kemal Cirit ile ilgili fişleme notunda ‘'Hukuk müşaviri. Boyu küçük işi büyük. İş bitirici bir adam. Başbakan'ın ofisinde dönen her şeyi biliyor. Atama kararnamelerini ve kanun tasarılarını önceden temin edebiliyor. Adamın boy kompleksi var. İş yaparken bile ‘Efkan' (Ala) diye sayıklıyor.” denildiği açıklanmıştı.

Yayınlanma Tarihi:12:49,