O Ses Türkiye şampiyonu Elnur Hüseynov kimdir?

Elnur Hüseynov, bu sezon O Ses Türkiye şampiyonu oldu. Azeri Elnur Hüseynov, rakiplerini teker teker geçerek mutlu sona ulaştı. Peki Elnur Hüseynov kimdir?

O Ses Türkiye şampiyonu Elnur Hüseynov kimdir?

Elnur Hüseynov, 2015 yılı O Ses Türkiye şampiyonu oldu. Elnur Hüseynov, O Ses Türkiye ilk çıktığı anda jürilerin hepsini döndürmeyi başarmış ve kuvvetli sesi ile herkesin beğenisini kazanmıştı. Elnur Hüseynov, ilk günden beri O Ses Türkiye’da favori olarak gösteriliyor hatta şampiyon olarak ilan edilmişti bile. O Ses Türkiye’de bu sezonun şampiyonu belli oldu. Yarışmacıların büyük final gecesi heyecanı yaşadığı ve birinci olmak için yarıştığı gece Elnur Hüseynov’un birinciliğiyle sonuçlandı.Peki Elnur Hüseynov kimdir?

Ebru Gündeş’in takımında yer alan ve finale kadar büyük bir beğeni toplayarak gelen Elnur Hüseynov, O Ses Türkiye şampiyonu olarak yarışmayı bitirdi. Sonuçlar açıklandıktan sonra Elnur Hüseynov, büyük bir coşkuyla birinciliğini kutladı. O Ses Türkiye şampiyonu Elnur Hüseynov oldu.

ELNUR HÜSEYNOV KİMDİR?

Azerbaycanlı olan Elnur Hüseynov, 3 Mart 1987 Aşkabat doğumlu. 1992’de konservatuara girerek piyano eğitimi almaya başladı. 1999’da Bakü'ye taşındıktan sonra, tıp okumaya başlayan Elnur Hüseynov, bir yıl sonra tekrar müzik eğitimine döndü. Şu anda eğitimine hala devam ediyor. Bu süre içinde Azerbaycan Devlet Opera ve Bale Salonunda çalıştı. Elnur Hüseynov, 2001 yılında Şarkını Söyle yarışmasında birincilik ödülü aldı ve 2004 yılında imaj ve stil üzerine eğitim almaya başladı.

Elnur Hüseynov, O Ses Türkiye’nin 1 Aralık 2014’teki bölümünde tüm jürilerin onayını alarak Ebru Gündeş’in takımınında yarışmayı seçmiş ve O Ses Türkiye şampiyonu oldu.