Reklamsız Sözcü

O takvim iade edildi!

TBMM Başkanlığı’nın Milli Saraylar için bastırdığı 2016 yılı takvimine milletvekillerinden tepki geldi.

android-time 13:56
O takvim iade edildi!
TBMM Başkanlığı’nın Milli Saraylar için bastırdığı 2016 yılı takvimine milletvekillerinden tepki geldi.

Veli TOPRAK / ANKARA

Abdülmecid’li takvimde Atatürk'e yer verilmemesini tepki gösteren CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, takvimi Meclis Başkanlığı'na geri gönderdi.

Foto: SÖZCÜ – Milli Saraylar için yapılan 2016 takvimi

Mevlüt Dudu, “Cumhuriyet rejimine yönelik sistematik saldırıların bir başka unsuru olarak değerlendiriyorum“ dedi. Dudu, TBMM Başkanlığı'na gönderdiği yazıda şöyle dedi:

”TBMM Genel Sekreterliğine bağlı Milli Saraylar için bastırılan 2016 yılı takvimi, ‘Hattat Sultan' övgüsüyle 31. Osmanlı Padişahı Abdülmecid Han adına adanırken, emperyalist güçlere karşı Bağımsızlık Savaşı'nın yönetildiği ve demokrasinin taçlandırıldığı TBMM’nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal'e yer verilmemesini, Cumhuriyet rejimine yönelik sistematik saldırıların bir başka unsuru olarak değerlendiriyorum.

TARİHİ DEĞİŞTİREMEZSİNİZ: Osmanlı Devleti'ni ilk kez batılı devletlere borçlandırırken, Topkapı Sarayı'nı yok sayarak, devlet memurlarının maaşlarının ödenemediği bir dönemde Dolmabahçe Sarayı'nı yaptırmaktan kaçınmayan Abdülmecid Han'ın adına takvim bastırılması, tarihi gerçekleri değiştirmeyecektir.

ATATÜRK'Ü YOK SAYAN: Birçok İslam ülkesinin emperyalist devletlerin sömürgesi altında olduğu bir dönemde; Kurtuluş Savaşı'nı başlatarak hem Müslüman dünyasına umut ışığı olan hem de demokrasi, bağımsızlık, eşitlik ve kadın haklarını esas alan Cumhuriyet rejiminin kurucusu olan Ulu Önder Atatürk'ü yok sayan takvimi, CHP Milletvekili olarak savunduğum değerlere ters düştüğü için başkanlığınıza iade ediyorum.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 11:3416.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more