Reklamsız Sözcü

Oğlunu öldürüp anne babasını rehin aldı sonra…

Erzurum'da cami önünde oğlunu öldüren emekli Zekeriye Abiş isimli kişi, anne ve babasını da rehin aldı. Polisin operasyonu sırasında intihar etti.

android-time 00:19
Oğlunu öldürüp anne babasını rehin aldı sonra…
Erzurum'da cami önünde oğlunu öldüren emekli Zekeriye Abiş isimli kişi, anne ve babasını da rehin aldı. Polisin operasyonu sırasında intihar etti.

Erzurum'da öz oğlunu tabanca ile öldürdükten sonra anne ve babasını rehin alan Zekeriye Abiş (56), polisin ikna çalışmalarına cevap vermeyerek 10 saatlik bir sürenin ardından canına kıydı. 

Erzurum merkez Kurtuluş Mahallesi 75. Sokak’ta dün meydana gelen olayda, Zekeriye Abiş (56), ailevi nedenlerden dolayı öz oğlu Bayram Abiş’i (30) yatsı namazı çıkışında cami önünde tabanca ile ağır yaralamıştı. 3 çocuk babası Bayram Abiş, kaldırıldığı hastanede öldü. Babası Kadir Abiş’in evine giden Zekeriye Abiş, yatalak babası ile yaşlı annesini tabanca ile rehin aldı. Olayın ardından özel harekat timleri ve asayiş ekipleri Zekeriye Abiş’in bulunduğu evin çevresini sardı. Polisin ikna çalışmalarına Zekeriye Abiş olumsuz cevap verdi. Bunun üzerine özel harekat timleri Abiş’in sakinleşmesini ve uykusunun gelmesini beklemek üzere operasyonu sabahın erken saatlerine aldı. 

Saat 04.00’de özel harekat timleri Zekeriye Abiş’in bulunduğu eve operasyon düzenledi. Polisler Zekeriye Abiş’e ‘teslim ol’ çağrısında bulundu. Polisin çağrısı üzerine Abiş, kapıyı açmadan kafasına tek el ateş etti. Polis, koçbaşı ve levye ile kapıyı kırarak içeri girdi. Bu sırada rehinelerin bulunduğu evin yakınında bekletilen 112 Acil Sağlık ekipleri, ağır yaralı Zekeriye Abiş’i sedye ile evden çıkarttı. Ambulansla hastaneye sevk edilen Abiş’in yolda vefat ettiği belirtildi. Oğulları tarafından rehin alınan Kadir- Saniye Abiş çiftinin ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 06:3120.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more