Sözcü Plus Giriş

Öğrenciler şiddete karşı dans etti!

Şiddete karşı dans eden üniversite öğrencilerinin amacı, toplumun şiddete hayır demesi için farkındalık yaratmak...

Güncellenme: 13:16, 03/05/2015
Öğrenciler şiddete karşı dans etti!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri şiddete karşı dans etti.  ‘Şiddetin her türlüsüne hayır ve sevgi’ adlı dans gösterisinde gençler yetenekleriyle beğeni topladı.

Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki Rota Dans ve Spor Kulübü’nde kurs gören Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri, ‘Şiddetin her türlüsüne hayır ve sevgi’ adıyla düzenlenen gecede dans etti.

Öğrenciler, Latin kökenli salsa, bachata, merengue, cha cha gibi farklı dansları izleyenlere sundu. Caddede yürürken Latin müziklerini duyan yabancı turistler ve vatandaşlar mekana gelerek öğrencilere eşlik etti. İki saat süren etkinlikte bazı öğrenciler gitar ve keman resitali sundu. İlçede yerleşik yaşayan İngiliz ve Ruslar ise öğrencilerle tanışarak projenin daha geniş katılımlı yapılması için fikir alışverişinde bulundu.

‘ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE HAYIR VE SEVGİ’

Organizasyonu düzenleyen Banu Badal, “Marmaris’te Rota Dans ve Spor Kulübü’nde eğitim gören üniversite öğrencileri ile birlikte ‘Şiddetin her türlüsüne hayır ve sevgi’ adıyla bu geceyi hazırladık. Her hafta Cuma 21.00- 00.00 saatleri arasında farklı sloganlarla dans etmeye devam edeceğiz. Amacım, toplumun her kesimini ilgilendiren konularda duyarlılığı artırmak. Mekanını bizlerle paylaşan işletme yetkililerine teşekkür ederim” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi Elif Durgun ise, “Ülkemizde şiddetin her türlüsüne herkesin duyarlılık göstermesi için dans tutkunu arkadaşlarımızla etkinlik düzenledik. Hiçbir siyasi ideoloji olmadan toplumun şiddete hayır demesi için farkındalık yaratmak istiyoruz” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:04,