Öğrenciler Vali’den haber bekliyor: Yarın okullar tatil mi?

Yarın okullar tatil mi? 18 Şubat'ta okullar tatil mi? Öğrenciler Vali'den haber bekliyor. Vali Vasip Şahin, İstanbul'da okullarda kar tatili için ne dedi?

Öğrenciler Vali’den haber bekliyor: Yarın okullar tatil mi?

Öğrenciler gözlerini kulaklarını diktiler, İstanbul Valisi’nde gelecek kar tatili haberini bekliyorlar. İstanbul’da kar yağışı hızını artırınca okullar tatil mi diye Vali Vasip Şahin’in twitter sayfasına ziyaretçi akını çoğalıyor. Yarın okullar tatil mi? 18 Şubat Çarşamba günü İstanbul’da okullar tatil edilecek mi? İstanbul Valisi Vasip Şahin şimdilik bir açıklama yapmadı ama İstanbul’da yoğun kar hayatı olumsuz etkiliyor. Öğrenciler ve veliler, her an gelebilecek tatil var mı yok mu haberini bekliyorlar. İstanbul Valisi Vasip Şahin’in twitter sayfasından İstanbul’da okulların tatil edilmesi ile ilgili duyuruyu takip edebilirsiniz.

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN TWITTER SAYFASI

Meteoroloji'nin günler öncesinden duyurduğu kuvvetli kar yağışı ve şiddetli soğuk bugün etkisini göstermeye başladı. İstanbul'da yoğun kar yağışı yüzünden hava ve deniz ulaşımı durma noktasına geldi. Kara yollarında ise aksamalar meydana geliyor.

İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren yer yer kar ve tipi etkili oluyor. Bakırköy, Bahçelievler ve Zeytinburnu civarında sabah saatlerinde etkili olan kar yağışı ve tipi ilerleyen saatlerde tüm kentte etkisini arttırdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı kar küreme ve tuzlama araçları da, önceden belirlenen ana arterlerde hazır bekletiliyor.

İSTANBUL’DA HAVA TRAFİĞİ DURDU

THY, İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren başlayan olumsuz hava koşulları nedeniyle Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan bugün ve yarın için yapılması planlanan iç ve dış hat olmak üzere toplam 88 olan iptal ettiği sefer sayısını, saat 09.30 itibariyle 117'ye çıkardığını duyurdu.

OKULLARIN KAR TATİLİ OLDUĞU İLLER

Zonguldak’ta merkez ile Kilimli ve Kozlu ilçelerinde eğitime bugün ara verildi. Samsun’da il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi. Samsun Valiliğinin açıklamasında, geceden bu yana etkisini artıran kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 17 Şubat Salı ve 18 Şubat Çarşamba günleri tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de söz konusu günlerde idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Ordu’da gece saatlerinde etkili olan kar yağışı sebebi ile Gürgentepe ve Gölköy ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi.

Kastamonu’da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki okular bugün tatil edildi.
İlçelerden Abana, Bozkurt, İnebolu, Çatalzeytin’deki tüm eğitim kurumları ile Doğanyurt ve Küre’de taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.
Cide’de ise taşımalı sistem kapsamındaki okulların bugün ve yarın tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...