Sözcü Plus Giriş

Öğretmen atama sonuçları belli oldu! (Şubat 2016)

Öğretmen atama sonuçları ilan edildi. Şubat'ta yapılacağı açıklanan 30 bin öğretman atamasının sonuçları sorgulama sayfası haberimizde.

Güncellenme: 12:24, 10/02/2016
Öğretmen atama sonuçları belli oldu! (Şubat 2016)

MEB öğretmen atamaları ile ilgili beklenen açıklmayı yaptı ve Şubat 2016 öğretmen atama sonuçlarını açıkladı. Öğretmen atama sonuçları MEB’in internet sitesinde öğrenilebiliyor. Onaylı başvurular içinden gerçekleştirilen 30 bin öğretmenin atama sonuçları, “www.meb.gov.tr” üzerinden açıklandı. Öğretman atama sonuçları ile ilgili MEB’in atama sayfasına aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

 SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN!

Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, “açıktan ve kurumlar arası yeniden atama” ve “milli sporcuların ataması” şeklinde yapıldı. Başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda alım yapıldı.

Bakanlık tarafından, 30 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere 2 Şubat’ta alınmaya başlanan başvurular dün saat 18.00’de son bulmuştu.

28 ŞUBAT MAĞDURU ÖĞRETMENLERE BAŞVURU HAKKI
Bu yılki atamalarda, 28 Şubat mağduru öğretmen adayları için “40 yaş” sınırı kaldırıldığından gerekli koşulları sağlayan ancak daha önce yaş nedeniyle öğretmenlik başvurusu yapamayan adayların da başvurularının da kabul edileceği duyurulmuştu.

İlk atamalara ilişkin en fazla kadro, bin 430 ile ingilizce öğretmenliği branşı için tahsis edildi. Sınıf öğretmenliği için bin 322, ilköğretim matematik öğretmenliği için bin 50 ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bin 40 kadro açıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, 30 bin öğretmenin atamasının yapılacağı müjdesini vermişti.

Yayınlanma Tarihi:20:19,