Öğretmen atamaları için başvuru bugün sona eriyor!

Öğretmen atamaları başvuruları için son gün bugün. Atama yapılacak 15 bin öğretmen kadrosuna başvurular bugün sona eriyor.

Öğretmen atamaları için başvuru bugün sona eriyor!

Öğretmenlik başvuruları bugün sona eriyor. MEB tarafından atama yapılacak 15 bin öğretmen kadrosu için başvurular bugün sona erecek. Öğretmen atamalarına başvurular bugün 4 Şubat saat 18’e kadar. Öğretmen atamalarının 6 Şubat Cuma günü sonuçlanması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından atama yapılacak 15 bin öğretmen kadrosu için başvurular bugün saat 18.00’de sona erecek. Bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının, öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması şeklinde olacak. Başvuruya esas taban puan ve kontenjan listesinde belirtilen alanlarda alım yapılacak.

Bakanlık, 15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere 29 Ocak’ta alınmaya başlanan başvurular, bugün saat 18.00’de son bulacak.

Başvuru ve atamaya ilişkin iş ve işlemler, kurumun “http://personel.meb.gov.tr/” internet sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor.

– 28 Şubat mağduru öğretmenler de başvurabilecek

Bu yılki atamalarda, 28 Şubat mağduru öğretmen adayları için “40 yaş” sınırı kaldırıldığından gerekli koşulları sağlayan ancak daha önce yaş nedeniyle öğretmenlik başvurusu yapamayan adayların başvuruları da kabul edilecek.

15 bin öğretmen kadrosuna atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjan listesi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sitesinden açıklanmıştı.

İlk atamalara ilişkin en fazla kadro; bin 430 ile ingilizce öğretmenliği branşı için tahsis edildi. Sınıf öğretmenliği için bin 322, ilköğretim matematik öğretmenliği için bin 50 ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bin 40 kadro açıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, 15 bin öğretmenin atamasının yapılacağı müjdesini vermişti. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 15 bin öğretmen atamasının, büyük ihtimalle, 6 Şubat Cuma günü yapılacağını açıklamıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...