Sözcü Plus Giriş

Online GİB Borç Sorgulama ile Vergi Borçlarınızı Öğrenebilirsiniz

GİB borç sorgulama işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi ile birlikte mükellefler vergi borçları hakkında bilgi sahibi olabilmekte.

Güncellenme: 14:52, 26/11/2015
Online GİB Borç Sorgulama ile Vergi Borçlarınızı Öğrenebilirsiniz

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından mükellef olan kişilerin vergi ödemelerini yapabilmesi ve borçların internet üzerinden ödenebilmesi için internet vergi dairesi adıyla yeni bir hizmet açılmıştır. Sunulan hizmetler dahilinde kişilerin internet üzerinden GİB borç sorgulama yaparak güncel borçlarını öğrenmesi ve borçlarını online olarak ödeyebilmesi mümkündür. Sizler de borçlarımız için GİB borç sorgulama imkânından yararlanarak güncel borç durumunuzu takip edebilirsiniz. GİB borç sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için internet üzerinden açılan borç sorgulama ekranlarına ulaşılması yeterlidir.

GİB borç sorgulama yapacak olan kişilerin pek çok konuda bilgi alması mümkündür. Bu açıdan yapılacak olan işleme göre hizmet ekranındaki sorgulama seçeneklerinden birisinin seçilmesi gerekir.

GİB Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?
GİB borç sorgulama olarak vergi borcu sorgulama, araç vergi borcu sorgulama, kira beyannamesi gibi çeşitli hizmetler yapılabilmektedir. Bu açıdan hizmetleri seçmenizin ardından ekranda sorgulama yapılabilmesi için bir form yer alacaktır. Formda sizden istenen bilgileri girmeniz halinde ise hizmete ait herhangi bir borcunuzun olup olmadığı kontrol edilecek ve bu kapsamda var olan tüm borçlarınız da ekranda listelenecektir.
Belirtildiğigibi GİB borç sorgulama yapan kişilerin sorgulama işlemleri sonrasında borçlarını ödemek için kredi kartını kullanması yeterli olacak ve tüm borç miktarı kredi kartından alınacaktır. Yapılacak işlemler sonrasında kişilerin herhangi bir ödenecek borcu kalmadı gibikişilerin borçlarını ödemek için kurumlara gitmesine de gerek kalmayacaktır. Sunulan bu hizmet kapsamında sizler de ödemelerinizi yapabilirsiniz. Gerek borç sorgulama gerek borç ödeme işlemleri için Gelir İdaresi Başkanlığı gerekli güvenli ortamı sağlamış ve kişilerin kurumlara gitmeden internet üzerinden işlemlerini yapabilmesini mümkün kılmıştır. Üstelik sunulan hizmetler de herhangi bir ek ücreti alınmamaktadır. Bu açıdan sizler de sunulan hizmetler aracılığı ile borç ve ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:08:42,