Sözcü Plus Giriş

Online SGK “Ne kadar emekli maaşı alırım” uygulaması

Ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması ile yapılacak SSK maaş sorgulama, sigortalıların emekli olduklarında alacakları emekli maaşı hesaplamalarını sağlar.

Güncellenme: 14:56, 26/11/2015
Online SGK “Ne kadar emekli maaşı alırım” uygulaması

Foto: DHA

Sigortalı olarak çalışan kişilerin emekliye ayrılması sonrasında kendilerine emekli maaşı bağlanmaktadır. Emeklilik maaşının ne kadar olacağını merak eden kişiler internet üzerinden SSK maaşı sorgulama yaparak bilgi alabileceği gibi tüm sigortalılar için SSK maaşı sorgulama işlemelerini yapılması mümkündür. SSK maaşı sorgulama için ne kadar emekli maaşı alırım adlı uygulamanın kullanılması gerekmektedir. İlgili uygulama üzerinden yapılacak işlemler sayesinde kişilerin emekli maaşının ne kadar olduğu ve emeli olunması halinde kişilerin ne kadar maaş alacağını öğrenmesi oldukça kolaydır.

SSK maaş sorgulama kapsamında işlem yapacak kişilerin 4A'ya bağlı olarak sigortası olması gerekmektedir. Bu açıdan kişiler online olarak SSK maaş sorgulama yaparak, emeklilik sonrası ile ilgili bilgi alabilmektedir. Yapılacak işlemlerde kişilere herhangi bir işlem ücreti gibi zorunluluklar da getirilmediği için sigortalılar istediği zaman SSK maaş sorgulama yapabilir. Ne kadar emekli maaşı alırım sorusunun yanıtını arayan kişiler tarafından yapılacak online işlemler sayesinde, kişilerin istediği zaman güncel emekli durumunu görüntülemesi mümkün kılınmıştır.

SSK maaşı sorgulama işlemlerinde kişilerin bazı bilgileri ekranda yer alan forma girmesi gerekmektedir. Formda kişilerden kimlik bilgileri istendiğinde sigortalıların kimlik bilgilerini girmesi ile birlikte SSK maaşı sorgulama yapması da mümkündür. Bu açıdan sizler de emeklilik sonrasındaki maaşınızı öğrenmek için ne kadar emekli maaşı alırım uygulamasını kullanabilirsiniz.

SGK tarafından sunulan hizmetlerde kişilerin e devlet üzerinden işlem yapması gerekirken, ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması e devlet sisteminden ayrı olarak, özel bir sayfa üzerinden kullanıma sunulmuştur. Bu nedenle kişilerin belirtilen sayfaya giriş yaprak işlemleriniz yapması gerekmektedir.

Kişiler yüksek emekli maaşı alması için prim ödemelerinin yüksek bir gelir üzerinden ödenmesi gerekmektedir. Primlerin yüksek miktarlarda ödenmesi tüm emeklilik dönemi için etki yapacak ve kişilerin daha fazla emekli maaşı almasını sağlayacaktır. Bu açıdan sigortalı dönemde bu detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yayınlanma Tarihi:10:54,