Sözcü Plus Giriş

Habip ATAM / İSTANBUL

İstanbul’da bir otele silahla giren, yeraltı dünyasının tanınmış, eski isimlerinden Dündar Kılıç’ın torunu Onur Özbizerdik, yine bir kişiyi ayağından vurdu. Polis her yerde Özbizerdik’i arıyor.

Şişli’de Fatih Edremit’in bir rezifansta öldürülmesiyle ilgili tutuklu olduğu cezaevinden geçtiğimiz yıl çıktıktan sonra, aynı gün bir “Budy guard”ı bacağından vuran Onur Özbizerdik, bu sefer Tarabya’da ortaya çıktı. İddiaya göre otelin lobisinde oturan Özbizerdik, nişan için davete katılan 17 yaşındaki Ahmet Ozan Ö.  ile “Niye bana bakıyorsun” diyerek tartıştı. Saat 01.00 sıralarında yaşanan olayda, Özbizerdik silahına sarılarak, genci ayağından vurdu. Hastaneye götürülen Ahmet Ozan Ö’nün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Özbizerdik ise otomobiline binerek kayıplara karıştı.

POLİS HER YERDE ÖZBİZERGİK’İ ARIYOR

Olayda sonra Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği çalışma başlattı. Güvenlik kamera görüntüleri incelendi. Görgü tanıklarının ifadesi alındı. Özbizerdik’in İstanbul dışına çıkmış olma ihtimaline karşı polis yakın illerin emniyet birimlerine de bilgi verildiği öğrenildi.

Onur Özbizerdik 11 Aralık 2014’de Sarıyer’deki bir eğlence merkezinde Budy Guard Hakan G.’yi vurduktan sonra izini kaybettirmişti. Olaydan 2 ay sonra avukatıyla savcılığa giderek teslim olan Özbizerdik, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Yayınlanma Tarihi:08:11,