Sözcü Plus Giriş

‘Oral seks’ kavgası son sürat!

İlahiyatçı Demircan'ın TRT'de katıldığı programda söylediği 'İleri derecede oral ilişki haramdır' sözleri üzerine tartışmalar hala sürüyor.

Güncellenme: 23:20, 18/07/2015
‘Oral seks’ kavgası son sürat!

Olay yaratan sözler üzerine Cübbeli Ahmet Hoca’dan Demircan’a, “Sen buna haram derken nereye dayandın? Duvara dayandın. Nasıl haram diyorsun buna şimdi? Haram başka caiz değil başka” yanıtını vermişti.

Ali Rıza Demircan’ın bu sözlere yanıtı çok sert oldu. Demircan, “Eşcinsellerin, lezbiyenlerin, erotik site sahiplerinin rahatsızlık duymalarını anlıyorum fakat basiretsiz Müslümanları anlamıyorum. Yoksa onlar da mı bu haramları işliyorlar” dedi.

CÜBBELİ AHMET HOCA’YA ÇOK SERT CEVAP

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, hem kamuoyundaki tartışmalara hem de Cübbeli Ahmet Hoca’nın sözlerine ilişkin yaptığı açıklamada yapması gerekeni yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini belirtti. Demircan ayrıca, yaptığı açıklamalarla birçok haramın öğrenilmesine de vesile olduğunu ifade etti.

MODERATÖRÜN MAKUL SINIRLARI AŞAR ŞEKİLDE…

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan açıklamasında şunları dile getirdi:

“TRT1’de katıldığım Gündem Ötesi programında yaptığımız açıklamaların bir çok haramın öğrenilmesine vesile olduğu kanaatindeyim. Bu sebeple mutluyum. Pek çok teşekkür ve dua aldım.

Program sırasında eşler arasında haram kılınan cinsel yasaklara değinirken, moderatörün makul sınırları aşar şekilde gelmesi sonucu açıklamalarımızın bir kısmı sosyal medyada aşağılanarak gündeme taşındı. Yüce dinimiz, eşler arasında regl/ay hali dönemi ilişkisini haram kıldığı gibi anal ve oral ilişkileri de haram kılmıştır. Dini ve tıbbı bir mazeret olmaksızın eşlerin cinsel görevlerinden kaçınmaları da dinimizce haram kılınan işlemler arasındadır. Milyonlarca ailemizin bu haramların biri veya bir kaçını bilmediklerini veya bilerek işlediklerini aldığım on binlerce sorudan biliyordum. Bu nedenle eşler arası haramlara ilişin soruya tam bir ciddiyet içerisinde cevap verdim. Yapmam gerekeni yaptım. Yapmaya da devam edeceğim. Çünkü bu haramların işlenmesi eşleri günahlara batırırken nefretleşmelere, şiddete ve boşanmalara da neden olmaktadır. Pek çok yazılı ve görsel medya insanlarımızı bu haramları işlemeye yönlendirmektedir.

Haramlardan söz edilince inkârcıların, zinacıların, eşcinsellerin, lezbiyenlerin, erotik site sahipleri ve pazarlamacılarının rahatsızlık duymalarını anlıyorum, fakat basiretsiz Müslümanları anlamıyorum. Yoksa onlarda mı bu haramları işliyorlar da hatırlatılmasından rahatsızlık duyuyorlar? Allah’ın haram kıldıklarını öğretmek ne zamandan beri gayr-i ahlakilik oldu. Düzeysizlik ve utanmazlık bu olsa gerekir.

İsviçre’nin saygın gazetelerinden Blick’in fıtrat adına gösterdiği objektif anlayıştan bile yoksun olan cahillerden Allah’a sığınıyoruz.

Yayınlanma Tarihi:23:19,