Sözcü Plus Giriş

Orhan Okulu, 654. Kırkpınar başpehlivanı oldu

654. kez düzenlenen Kırkpınar güreşlerinde başpehliven Orhan Okulu oldu. Antalyalı Orhan Okulu, rakibini altın puanlama ile yenerek başpehlivan oldu.

Güncellenme: 10:25, 27/07/2015
Orhan Okulu, 654. Kırkpınar başpehlivanı oldu

Orhan Okulu, Kırkpınar başpehlivanı oldu. 654.Kırkpınar Güreşleri’nde Osman Aynur’u yenen Orhan Okulu başpehlivan oldu. Edirne Sarayiçi’nde üç gün devam eden Kırkpınar Güreşleri’nde başpehlivanlık için güreşen 54 pehlivandan Antalyalı güreşçi Osman Aynur rakipleri; Ünal Kahraman, Hasan Cengiz, Ekrem Yavuz, Abdullah Güngör, Serhat Balcı’yı yenerek finale gelirken yine Antalyalı güreşçi Orhan Okulu ise sırasıyla Mehmet Kavakçı, Serkan Gökmen, Şaban Yılmaz, geçen yılın başpehlivanı Fatih Atlı, 2013 yılı başpehlivanı İsmail Balaban’ı yenerek finale geldi.

35 DAKİKALIK PASİF GÜREŞ İHTAR GETİRDİ

Kırkpınar meydanında başpehlivenlık için karşılaşan iki pehlivanın ilk yarım saatlik mücadelesinde birbirlerine üstünlük sağlayamadı. Altın kemerin sahibi olmak isteyen Orhan Okulu ve Osman Aynur, birbirlerine uzaktan oyunlarla sonuca gitmek istediler ama yarım saatlik bölümde galip gelen olmayınca 5 dakikalık puanlama güreşine geçildi. Bu sırada hakem heyeti Osman Aynur’a pasif güreştiği için iki ihtar verdi. Puanlama güreşinden de sonuç çıkmayınca altın puan uygulamasına geçildi. Altın puan uygulama mücadelesinde Orhan Okulu rakibi Osman Aynur’a yüklenerek açık düşürüp galip gelerek altın kemerin sahibi oldu.

Edirne'de bu yıl 654’üncüsü düzenlenenTarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin finalinde Osman Aynur'u altın puanlama bölümünde tuş ederek başpehlivanlığı kazanan Antalyalı 26 yaşındaki Orhan Okulu, altın kemeri ve kupasını yeni doğan çocuğuna armağan ettiğini söyledi.

Başpehlivanlık sıralaması
1-Orhan Okulu
2-Osman Aynur
3-İsmail Balaban
3-Serhat Balcı