Sözcü Plus Giriş

Sanata aktif şekilde katılan, yaratıcı ve sorgulayıcı bireyler yetiştirilmesinde merkez olmayı hedefleyen Atatürkçü Düşünce Derneği'ne Kuyruklu Akustik Piyano armağan ederek gençlerin müzik eğitimine anlamlı destek sağladı.

Başkan Tuncay, onuruna düzenlenen Piyano & Keman müzik dinletisi öncesinde yaptığı konuşmasında; modern çağı temsil eden projeler üreterek kurdukları ve geliştirdikleri Anadolu OSB'de üretim alanları ve istihdam yaratarak ülke ekonomisine katkı sağladıklarını vurguladı. Tuncay; Anadolu OSB içerisindeki ortak kullanım alanlarında, üniversiteler ile işbirliği yaparak kuracakları mesleki eğitim okulu ile gençlerin eğitimine destek vereceklerini ve üniversitelerdeki beyin gücünü Bölge içerisine taşıyarak üretecekleri yenilikçi ürünler ile katma değer sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Başkan Tuncay sözlerine şöyle devam etti; “kültür ve sanatın, bir toplumun gelişmesinde en önemli unsurlardan biri olduğu ilkesinden hareketle Atatürkçü Düşünce Derneği'ne bu piyanoyu armağan ediyorum. Sanata gösterdiğimiz destek sürekli yaratıcı ve yenilikçi olmamızı sağlar, Bölgemizin marka değeri ile birebir örtüşen çağdaş ve yenilikçi kültür – sanat etkinliklerine destek olmaktan onur duyarız” dedi.

ADD Batıkent Şubesinin ev sahipliğinde düzenlenen Müzik Dinletisi programının diğer onur konuğu ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan ise yaptığı konuşmada; Ülkemizde kültür, sanat, eğitim ve çevre korunması gibi faaliyetlerin sosyal sorumluluk bilincine sahip sanayicilerin destekleri ile hayat bulabileceğinin altını çizdi. Genel Başkan Çölaşan, Hüseyin Kutsi Tuncay'ın ADD'nin kurucularından Rahmetli Demirhan Tuncay'ın oğlu olduğu bilgisini de konuklarla paylaşarak Tuncay Ailesinin desteklerini her zaman yanlarında hissettiklerini belirtti ve Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay'a verdiği bu desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.