Sözcü Plus Giriş

Özgür Ozan, bu akşam Kanal D’de Beyaz Show’a konuk oluyor. Yine Kanal D’de yayınlanan “Arka Sokaklar” dizisinde 8 senedir komiser Hüsnü Çoban karakterini canlandıran deneyimli oyuncu Özgür Ozan, Beyaz Show’da hakkında bilinmeyenleri, dizi çekiminde başından geçen olayları anlatacak. Peki Özgür Ozan kimdir?

ÖZGÜR OZAN KİMDİR?

Özgür Ozan, Bolu’da 1966 yılından dünyaya geldi.  Deneyimli sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Özgür Ozan; ilk, orta ve liseyi Ankara Cumhuriyet Lisesi’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra amatör tiyatrolarda çalıştı. İzmir Devlet Tiyatrosu, İzmir Çocuk Tiyatrosu ve Uluslararası Tiyatro Topluluğu’nda çeşitli oyunlarda rol aldı. 1985 yılına kadar profesyonel olarak basketbol oynayan Özgür Ozan, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nü bitirdi.

Özgür Ozan, Bursa Devlet Tiyatrosu’nda oyunlarda rol aldı. İstanbul Pınar Çocuk Tiyatrosu’nda görev yaptı. Özgür Ozan, “Çocuklar Duymasın” adlı dizide canlandırdığı, hafif kılıbık “Selami” karakteri ile tanınır hale geldi. Halen Kanal D’de yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde Komiser Hüsnü rolünü canlandıran Özgür Ozan, evli ve bir çocuk babasıdır.

Tiyatro Oyunları
Azizname Aziz Nesin – Tiyatro Seyirlik – 2006
Muammer Muammer
Kaç Baba Kaç
Hayvan Çiftliği
OthelloTılsım
Çil Horoz
Özgürlüğün Bedeli : Emmanuel Robles – Ankara Sanat Tiyatrosu – 1986
Savaş Oyunu : Sermet Çağan – Ankara Sanat Tiyatrosu – 1985
Pırtlatan Bal Aziz Nesin

Özgür Ozan’ın Rol Aldığı Yapımlar

Arka Sokaklar 2006-
Çocuklar Duymasın 2002-2005
Umut Yolcuları 2010
Sonsuz
Acemi Cadı 2008
Deli Duran
Reyting Hamdi
En Son Babalar Duyar
Hırsızın Oğlu
Kadın Terzisi
Zülküf ile Zarife
Örümcek
Sibel
Yanlış Saksının Çiçeği
Gurbetçiler
Deli Duran
Çocuklar Ne Olacak 2004
Çiçek Taksi
Tatlı Kaçıklar
Ruhsar

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more