Parkta hem su satıyor, hem derslerine çalışıyor

Gaziantep'te parkta hem ders çalışan, hem de su ve peçete satarak okula harçlığını çıkaran 10 yaşındaki İkra Ferhan görenleri şaşırtıyor.

Parkta hem su satıyor, hem derslerine çalışıyor

Bey Mahallesi’nde oturan 5’inci sınıf öğrencisi İkra Ferhan, sömestr tatilinde parkta su ve peçete satarak harçlığını çıkarıyor. 6 çocuklu Hamide ve Ramazan Ferhan çiftinin en küçük çocuğu olan İkra, okulun tatile girmesiyle birlikte annesi ile evlerinin yakınındaki 100’üncü Yıl Parkı’nda bir ağacın altında defter ve kitabıyla ders çalışıyor.

“HEM ANNEME YARDIMCI OLUYORUM, HEM OKUL HARÇLIĞIMI ÇIKARIYORUM”

Su satarken ders çalışmayı ihmal etmeyen ve görenleri şaşırtan İkra Ferhan, “Ekonomik durumumuz iyi değil. Bu nedenle okula giderken hafta sonları annemle birlikte parkta su ve peçete satıyoruz. Okul tatile girince de burada gün boyu satış yapmaya devam ediyorum. Satış yapmadığım zamanları da yanımda getirdiğim kitapları okuyarak ya da öğretmenlerimin verdiği ödevleri yaparak geçiyorum. Hem anneme yardımcı oluyorum hem de okul harçlığımı çıkarıyorum” dedi.

Öğretmen olmayı hayal eden İkra’yı görenler ise takdir ettikleri kız öğrenciye sattığı su ve peçetelerden alarak destek veriyor.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...