Sözcü Plus Giriş

PKK, Erzurum Tekman’da bir ambulans kaçırdı!

PKK Erzurum'un Tekman ilçesinde bir ambulans ve içindeki üç sağlık görevlisi ile Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bir polis memurunu kaçırdı.

Güncellenme: 09:57, 25/07/2015
PKK, Erzurum Tekman’da bir ambulans kaçırdı!

Art arda kaçırılma haberleri geliyor. PKK Erzurum’un Tekman İlçesinde bir ambulans ve içindeki 3 sağlık görevlisini kaçırdılar. Ayrıca İstanbul’da görevli olan bir polis memuru ailesiyle birlikte ziyaret için gittiği Mardin’den Muşa geçerken Erzurum’un Tekman ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldı. Teröristlerin serbest bıraktığı eşi ve çocukları serbest polis memurunun İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görev yaptığı, Mardin’e aile ziyareti için gittiği bildirildi.

Adı açıklanmayan polis memuru, ailesiyle birlikte Mardin’den Muş’a gitmek isterken aracı Diyarbakır’ın Lice ilçesiyle Bingöl’ün Genç ilçesi arasındaki Abalı bölgesinde saat 19:00 sıralarında bir grup PKK’lı tarafından kesildi.

Aracı durduran PKK’lılar polis memurunun eşi ve çocuğunu serbest bıraktıktan sonra polis memurunu yanlarına alarak dağlık alana kaçtı. Güvenlik güçleri bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

PKK’lı olduğu iddia edilen ve yol kesen teröristler Erzurum’un Tekman ilçesinde, 1 ambulans ve 3 sağlık görevlisini kaçırdı

3 SAĞLIK GÖREVLİSİ KAÇIRILDI
Alınan bilgiye göre, Tekman ilçesi kırsalında yol keserek 3 pikap türü aracı gasp eden PKK’lı teröristler, bugün de asılsız hasta ihbarında bulunarak, ambulansın yolunu kestiler. Ambulansı ve içerisinde bulunan 3 sağlık görevlisini kaçıran teröristler, kayıplara karıştı. Olayın duyulmasından sonra bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.