Reklamsız Sözcü

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama İşlemleri

Plakadan trafik cezası sorgulama artık e devletten de yapılabilir. Trafik cezası sorgulama ekranı ile güncel trafik cezaları görüntülenebilir ve ödenebilir.

android-time 09:58
Plakadan Trafik Cezası Sorgulama İşlemleri
Plakadan trafik cezası sorgulama artık e devletten de yapılabilir. Trafik cezası sorgulama ekranı ile güncel trafik cezaları görüntülenebilir ve ödenebilir.

Trafik cezası sorgulama işlemlerinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi kullanılırken, kişiler artık e devlet üzerinden de trafik cezası sorgulama yapması sağlanmıştır. Bu açıdan sizler de trafik cezası sorgulama için e devleti kullanabilirsiniz. E devlet üzerinden trafik cezası sorgulama yapmak isteyenlerin ilk olarak sorgulama alanına erişim sağlaması gerekir. Sayfaya giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir ekran görülür.

Trafik cezası sorgulama yapmak isteyenlerin yukarıdaki ekranda üyelik girişi yapması istendiğinden dolayı sisteme üyelik bilgileri ile girilmelidir. Üyelik girişi yapıldıktan sonra ise direk uygulama tarafından trafik cezası sorgulama yapılarak, güncel durum ekranda yayınlanır. Bu sayede kişiler, gib.gen blog sitesinin hazırlamış olduğu bilgilendirici habere göre trafik cezası sorgulama işlemleri sonrasında mevcut cezaların detaylarını öğrenebildiği gibi herhangi bir cezanın olup olmadığı da kontrol edilebilir. Kişilerin eğer herhangi bir cezası bulunmuyorsa aşağıdaki gibi bir ekran yer alır.

Resimde de görüldüğü gibi kişilerin herhangi bir cezası bulunmuyorsa, sistem tarafından son 1 yıl içerisinde herhangi bir cezanın alınmadığına dair mesaj yayınlanır. Bu sayede kişiler kolay bir şekilde bilgi alarak ceza durumunu gözden geçirme şansı bulmaktadır. E devlet üzerinden yapılabilen araç cezası sorgulama işlemlerinde ücretsiz bir şekilde ceza bilgilerine erişim sağlandığından dolayı kişiler istediği zaman e devleti kullanarak işlemlerini yapabilir.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan hizmetin dışında sürücü belgesi ceza puanı sorgulama, sürücü belgesi ve şahıslara yazılan ceza sorgulama gibi hizmetlerden de yararlanılarak bilgi alınabilir. Bu bakımdan ceza konusundaki tüm işlemler online olarak yapılabilir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:1807.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more