Sözcü Plus Giriş

Hakkari’de akşam saatlerinde çıkan olaylara müdahale etmek için bölgeye giden TOMA aracına yüzü maskeli bir grup tarafından el yapımı bombayla saldırı düzenlendi. Meydana gelen bu olaydan 15 dakika sonra aynı mahallede bulunan polis lojmanlarına ses bombası ve molotof kokteyli ile saldırı yapıldı.

BOMBALI SALDIRI DÜZENLEDİLER

Hakkari’nin Berçelan Mahallesi’de akşam saatlerinde çıkan olaylara müdahale etmeye giden polisin TOMA aracına, Bulak Mahallesi Konak caddesi’nde yüzü maskeli bir grup tarafından el yapımı bombalı saldırı düzenlendi. TOMA aracının altına isabet eden saldırıda ölen yada yaralanan olmazken, kısa süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri, gruba göz yaşartıcı bomba ve tazyikli su kullanarak müdahalede bulundu.

BOMBALAR GÜRÜLTÜYLE PATLADI

Polisler, el yapımı bombanın atıldığı TOMA aracının bulunduğu bölgeye güvenlik şeridi çekerken, ikinci bir bombalı saldırı da aynı mahallede bulunan 80. Yıl polis lojmanlarına düzenlendi. Polis lojmanlarına atılan 3 ses bombası büyük bir gürültüyle patlarken, bölgeye doğru giden polis ekipleri de silahla havaya ateş açtı.

Ses bombası ve molotof kokteyli atan gruba polis, göz yaşartıcı bomba ile müdahalede bulundu. Bu arada, polis lojmanlarıın arkasındaki kuru otların tutuşması sonucu da yangın çıktı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Yayınlanma Tarihi:23:37,