Reklamsız Sözcü

Polise ateş açan kadın öldürüldü

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde kadın polise silahlı saldırıda bulunduğu ileri sürülen bir kadın öldürüldü.

android-time 14:49
Polise ateş açan kadın öldürüldü
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde kadın polise silahlı saldırıda bulunduğu ileri sürülen bir kadın öldürüldü.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde üst araması sırasında bir kadın terörist rast gele ateş etmeye başladı. Çelik yelek giyen kadın polis şans eseri kurtuldu. PKK’lı kadın terörist diğer polisler tarafından vuralarak öldürüldü.

Foto: DHA

Üst araması yapan bayan polislere, bir kadın tarafından silahlı saldırı düzenledi. Kadın polis, üzerinde çelik yelek olması nedeniyle kurtuldu, saldırgan öldürüldü. Bölgeye çok sayıda güvenlik görevlisi sevk edildi.

KADIN POLİS ÇELİK YELEK SAYESİNDE KURTULDU

Polisin ilçeye giriş ve çıkışları barikatlarla kapattığı bölgeye gelen kadın bir PKK’lı üzerinde taşıdığı tabancayı çıkarıp, görevli polislere ateş açtı. Açılan ateşte 1 polis yaralanırken, 1 kadın polis de üzerindeki çelik sayesinde yara almadan kurtulurken, kadın PKK’lı diğer polisler tarafından vuralarak öldürüldü. PKK’lının saldırı anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

Foto: DHA

Diyarbakır Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “2.12.2015 Çarşamba günü saat 13.00 sularından Sur İlçesi Dağkapı meydanında, Sur İlçesinde uygulanmakta olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle oluşturulmuş kontrol noktasında bulunan görevli polis memurlarına yönelik bir kadın BTÖ mensubu tarafından silahlı saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda bir kadın Polisimiz giydiği çelik yelek sayesinde yara almadan kurtulmuş, 1 polis memuru sırtından yaralanmıştır. Kadın BTÖ mensubunun diğer polis memurlarına yönelmesi üzerine olay yerinde bulunan polisler tarafından etkisiz hale getirilmiştir. Konuyla ilgili başlatılan detaylı inceleme sürmektedir” denildi.
Dağkapı Meydanı’nda PKK’lının düzenlediği saldırının ardından polis güvenlik seviyesini en üst düzeye çıkardı. Meydan bariyerlerle yaya ve araç trafiğine de kapatıldı. Meydana giden HDP ve DBP’lilerin bariyerlerin dışında bekleşi de sürüyor.
Sur İlçesi’nde de hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK’lıları etkisiz hale getirmek için polis ve jandarma özel harekat timlerinin operasyonları sürüyor. Operasyonda çıkan çatışmada 1 kişinin öldürüldüğü öğrenildi. Bu kişinin kimliğini belirleme çalışmaları devam ediyor. Operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunmayan ancak risk taşıdığı gerekçesiyle öğrenciler erken saatlerde evlerine gönderildi.  CİHAN DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:3802.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more