Sözcü Plus Giriş

Poliste DHKP-C’li bomba alarmı

Türkiye’nin her yanında IŞİD mensubu 19 canlı bombanın peşine düşen polis, şimdi de DHKP-C’nin olası bir intihar eylemine karşı alarma geçti.

Güncellenme: 14:40, 20/10/2015
Poliste DHKP-C’li bomba alarmı

KAMİL ELİBOL/ANKARA

2013'de İstanbul Gülsuyu Mahallesinde öldürülen DHKP-C üyesi Hasan Ferit Gedik'in intikamını almak isteyen arkadaşı E.A.'nın eylem planladığı tespit edildi.

CANLI BOMBA ŞÜPHESİ

Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı'nca yasadışı DHKP-C terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik sürdürülen çalışmalarda önemli bir bilgiye ulaşıldı.

GÜVENİLİR KAYNAK

Polis İstihbaratı, güvenilir kaynaklardan İstanbul Sancaktepe ilçesinde örgüt adına faaliyet yürüten E.A.'nın intikam amaçlı intihar saldırısı gerçekleştirebileceği yönünde duyum aldı.

POLİS ALARMA GEÇİRİLDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü, istihbarat raporu üzerine E.A.'nın yakalanması için fotoğraflarını 81 il Emniyeti'ne dağıttı. Raporda, E.A.'nın 29 Eylül 2013'de Maltepe ilçesi Gülsuyu Mahallesinde Hak Cephesi mensupları ile çeteci tabir edilen kişiler arasında çıkan çatışma sonucunda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik ile “çocukluk” arkadaşı olduğu ve onun intikamını almak için eylem yapabileceği ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:14:38,