Recep Kaymakcan kimdir? Recep Kaymakcan KYK’daki görevinden istifa etti!

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Recep Kaymakcan da milletvekilliği adaylığı için görevinden istifa etti. Peki Recep Kaymakcan kimdir?

Recep Kaymakcan kimdir? Recep Kaymakcan KYK’daki görevinden istifa etti!

Bugün, genel seçimlerde aday olacakların görevlerinden istifa etmeleri için son gün ve kamu kuruluşlarından istifalar sürüyor. Bu sefer Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Recep Kaymakcan milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etti. Recep Kaymakcan Çorum milletvekiliği için aday adayı oldu. Peki Recep Kaymakcan kimdir işte detaylar…

RECEP KAYMAKCAN KİMDİR?

Recep Kaymakcan 1990 Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. 3 yıl boyunca Ankara'da Din Kültürü öğretmenliği yaptı ve daha sonra lisansüstü eğitimini İngiltere’de tamamladı. 2007'de profosör unvanını alan Recep Kaymakcan Sakarya üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde öğretim görevlisidir. Recep Kaymakcan'ın akademik uzmanlık ve ilgi alanlarının “Karşılaştırmalı din eğitimi, çoğulculuk ve din eğitimi, insan hakları, dini özgürlükler ve din eğitimi, din eğitiminde program geliştirme ve değerlendirme, değerler eğitimi, gençlerin değerleri ve dini yönelimleri” olduğu biliniyor. Eski Kredi ve Yurtlar Kurumu genel müdürü Recep Kaymakcan 4+4+4 Sisteminin tasarlayıcıları arasında bulunuyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...