Sözcü Plus Giriş

Antalya’daki bir sitede meydana gelen korkunç olayda, Diyarbakır Barosu’na kayıtlı avukat 35 yaşındaki Mustafa Kemal S., tartıştığı komşusu Rus avukat Ludmilla Drazdova’ya, eşinin yanında kurşun yağdırdı. Drazdova, 4 kurşunla ağır yaralandı.

Olay, Konyaaltı Akdeniz Bulvarı’ndaki, geçen pazar gece yarısı meydana geldi. Gizem Sitesi C Blok 16 numaradaki dairede tatil yapan avukat Mustafa Kemal S., sitedeki komşusu 34 yaşındaki Rus avukat Ludmilla Drazdova ile oturdukları dairenin önünde tartıştı. Sebebi henüz öğrenilemeyen tartışmanın ardından Ludmilla Drazdova ile eşi Levent A., binadan ayrılarak gitmek istedi.

Bu sırada dışarı çıkan Kemal S., çiftin önünü keserek yanında taşıdığı tabancayla Ludmilla Drazdova’ya ateş etti. Ludmilla Drazdova göğsüne isabet eden 4 kurşunla ağır yaralandı. Drazdova, eşinin yardımıyla sitenin güvenlik kulübesinin yanına kadar yürüyerek kanlar içinde yere yığıldı. Saldırgan Mustafa Kemal S., tabancayla havaya ateş ederek olay yerinden kaçtı.

RUS AVUKATIN HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR

Kanlar içinde yerde kalan Ludmilla Drazdova’ya ilk müdahaleyi site sakinleri yaptı. Ardından çağrılan ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürülen Drazdova’nın, hayati tehlikesinin devam etitği belirtildi.

DAHA ÖNCE DE BİR BİNAYI TARAMIŞ

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, vahşetin yaşandığı yerdeki boş kovanları topladı. Son 8 yıldır her yaz Antalya’da aynı sitede tatil yaptığını belirlenen Mustafa Kemal S.’yi yakalamak için çalışma başlatıldı.

M. Kemal S.’nin 2 hafta önce de Antalya’da bir binaya tabancayla ateş açtığı ve ‘denetimli serbestlik yasası’ kapsamında serbest bırakıldığı öğrenildi.

‘YASAK AŞK’ İDDİASI

Rusya’da avukatlık yapan Ludmilla Drazdova’nın, geçen ay 2 çocuğuyla birlikte tatil için Antalya’ya geldiği, Rusya’da inşaat işi yapan Türk eşi Levent A.’nın ise olay günü geldiği belirtildi.

Ludmilla Drazdova’nın Türk meslektaşıyla ‘gönül ilişkisi’ yaşadığı ve olayın bu nedenle çıktığı iddia edildi.

DHA

Son güncelleme: 10:56 30.06.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more