Sözcü Plus Giriş
GALERİ Sadece Türkiye'de görülebilecek şeyler 6 Mayıs 2015 06:42
1 İşte sadece Türkiye'de görülebilecek şeyler...
2 Evinde koç büyüten adam Ayhan Teke ve çayla, krakerle beslediği, top oynattığı, yanından bir saniye bile ayırmadığı koçu Paşa
3 Yaşar Çavuşoğlu, Çamlıhemşin-Ayder kara yolu kenarında konumlanan sahibi olduğu bir rafting tesisinin içine mescit inşa ettirdi. Yoldan geçenlerin mescidi görmediğini düşünen adam, kamyon lastiklerinden minare yaparak dikkat çekmeye çalıştı.
4 Ankara, Keçiören'de yaşayan Polat Fikret isimli vatandaş, 06 RTE 53 plakalı 1988 model Tofaş Serçe otomobilini tam 500.000 liraya satılığa çıkardı.
5 İstanbul'da yaşayan M.K adlı kadın, eşi H.K’dan at yarışı bağımlısı olduğu için ayrıldı. M.K mahkemedeki açıklamasında; “Eşim at yarışı tutkusu nedeniyle çevresinde ‘bombacı’ adıyla tanınıyor. At yarışına yatırdığı paralar nedeniyle evimize 10 kez haciz geldi. 1 lira ile ekmek almaya giden oğluma ‘Sen onunla iddia doldur, kazandığımız parayla ekmek alırız’ dediğine bile şahit oldum. En son lisede okuyan oğlumun biriktirdiği bilgisayar parasını kumara yatırdı. 1 yıldır bana ve oğluma babam ile ağabeylerim bakıyor. Artık dayanamıyorum, boşanmak istiyorum” dedi. Oto mekanik ustası H.K ise; “At yarışı oynuyorum ama bağımlı değilim. İflas ettiğim için borç batağına girdim” diyerek kendini savundu.
6 9 lahmacun 393 TL'ye satıldı "Bir lahmacunun maliyeti ne kadar?" diye sordurtan gelişme Bodrum'da gerçekleşti.
7 Yaşar bey, ilk olarak 15 yıldır yaşadığı Bodrum’daki evine 20 Ocak 2013 tarihinde 685 lira elektrik faturası gelince; “Güneş girmeyen eve doktor girer” diyerek çatısına tam on adet güneş enerjisi toplayan panel ekledi. Gece saat 23:00’e kadar depoladığı elektriği kullanıyor.
8 Temizlik takıntılı eşinden yarım milyon lira tazminat isteyen adam Eşinin hastalık derecesine varan temizlik hassasiyeti yüzünden boşanmak isteyen adam 100 bini manevi, 400 bini maddi, toplam yarım milyon lira da tazminat istedi.
9 Bozuk para üstleriyle 7 yılda 29.000 TL biriktiren adam 7 yıl boyunca alışveriş yaptıktan sonra para üstü olarak verilen 1 liraları biriktiren göbek adının "Tutum" olduğunu düşündüğümüz vatandaş, tam tamına 29 bin lira topladı.
10 İngilizcesi yeterli olmayan çocuğun dramı
11 Oturduğu apartmanı torbaya saran adam Hüseyin Arme isimli vatandaş akrabalarıyla birlikte yaşadıkları beş katlı apartmanın üç katını naylonla kapladı. 40 metre boyunda naylonla binayı kaplayıp %30 yakıt tasarrufu elde eden adam olarak tarihe geçti.
12 Eşinin evi terk etmesine sinirlenen damat, kaynanasını silahla öldürüp, kayınpederi yaraladıktan sonra eve el bombası attı...
13 Bunalıma giren işsiz bir adam intihar etmek için inşaat halinde bir apartmanın tepesine çıktı. Polisler adamı ikna edip aşağı indirirken bina çöktü. Adam ve 3 polis olay yerinde can verdi.
14